Zalew Zakrzówek

Adres:

Kraków

Zalew ten powstał w latach 90-tych XX wieku. Wcześniej w tym miejscu była kopalnia wpienia. Po latach, gdy zakończono jego wydobycie, konieczne było zagospodarowanie tego terenu.

Teren zalewu jest naprawdę przepiękny i warto było zrobić coś, żeby ludzie mogli cieszyć się tą wspaniałą okolicą. Zdecydowano się więc na zapełnienie zbiorników pozostałych po kamieniołomie i wydobyciu wapienia wodą. Dzięki temu mamy przepiękny zalew, w naprawdę ślicznej okolicy. Mieszkańcy Krakowa i jego okolic, bardzo chętnie spędzają tutaj swój wolny czas. Nad zalewem znajdują się dzikie plaże, na których w sezonie wiosenno-letnim możemy spotkać naprawdę sporą ilość osób, które się tutaj opalają, ale także pływają w wodzie. Trzeba jednak pamiętać zawsze o swoim bezpieczeństwie. Oficjalnie w tym miejscu pływanie jest zakazane. Nie wiadomo na co trafi się pod wodą, trudno jest również wyczuć dno, ponieważ był to dawniej kamieniołom. Nad zalewem nie pracują ratownicy, którzy mogliby pomóc w razie ewentualnych problemów w wodzie.

Jeśli jednak zachowamy ostrożność to naprawdę można cieszyć się z wypoczynku w tym miejscu. Zalew Zakrzówek to nie tylko miejsce, w którym możemy odpocząć nad wodą. W okolicy znajduje się bardzo wiele przepięknych terenów zielonych. Jest tu masa ścieżek, po których możemy spacerować i w ten sposób wypoczywać na świeżym powietrzu. W tym przypadku również trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Bardzo wiele ścieżek nad zalewem prowadzi właśnie przez okolicę, gdzie są skały i spore wysokości. Naprawdę bardzo łatwo jest tutaj upaść i stracić życie. Takie przypadki niestety niejeden raz się zdarzały w przeszłości. Wypoczywając w Krakowie przez dłuższy czas warto jak najbardziej wybrać się nad Zalew Zakrzówek. Bardzo wiele osób tam wypoczywa. Szczególnie miejsce te cieszy się powodzeniem w weekendy. Wtedy robi się tutaj naprawdę tłoczno. Według różnych opinii lepiej unikać przebywania w tym miejscu w godzinach późno wieczornych i nocnych. Podobno w takim czasie można spotkać tu naprawdę nieprzyjemne towarzystwo. Czy rzeczywiście tak jest? Lepiej się nie przekonywać.

Podsumowując, Zalew Zakrzówek jest naprawdę świetnym miejscem na wypoczynek. Jeśli tylko lubimy w ten sposób wypoczywać, czyli na świeżym powietrzu. Mamy możliwość leniuchować, leżąc sobie na dzikiej plaży w pobliżu wody bądź na przykład spacerować po okolicznych ścieżkach, które prowadzą przez tereny, gdzie mamy naprawdę nieziemskie widoki. Wybór należy tylko i wyłącznie od nas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2233