ZOO w Krakowie

Wstęp:

Płatny

Adres:

aleja Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14, 30-232 Kraków

Telefon:

 12 425-35-51

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ludzie lubią obserwować naturę, tym bardziej dziką naturę, do której na co dzień nie mają dostępu. Wybierają się wtedy do Ogrodów Zoologicznych jakimi jest ZOO.

Taka wycieczka jest wspaniałą atrakcją dla dzieci, ale również i dla dorosłych. W Krakowie znajduje się sporych wielkości ogród zoologiczny, który został założony w pierwszej połowie XX wieku. Dokładnie w roku 1929. Jego powierzchnia to około 17 hektarów. Jest więc to naprawdę bardzo duże ZOO. Możemy tutaj podziwiać bardzo wiele ciekawych gatunków zwierząt. Są tu małpy, lwy, tygrysy. Trudno wszystkie zliczyć. Podobno jest około 260 gatunków różnych zwierząt. Najlepiej o ich ilości przekonać się samemu, odwiedzając te niezwykłe miejsce. 

Warto zapoznać się także pokrótce z historią tego krakowskiego ZOO. Przede wszystkim dzisiejsze zoo w tym mieście jest następstwem ogrodu zoologicznego, który swego czasu utworzono na Wawelu. Było tam wiele ciekawych i egzotycznych zwierząt, których w tamtych czasach nie mieliśmy możliwości zobaczyć na terenie naszego kraju. Dbał o to wszystko król, jednak z czasem przeniósł on swoją siedzibę do Warszawy i jego zainteresowanie Krakowem malało. Ogrodu zoologicznego nie przeniesiono więc zaczynał podupadać. Ostatecznie po latach zdecydowano się na otwarcie dużego ZOO, gdzie będą znajdowały się zwierzęta ze wszystkich mniejszych ogrodów zoologicznych z terenu Krakowa i okolic. W otwarciu krakowskiego zoo brał udział prezydent Ignacy Mościcki. Do tutejszego zoo warto jak najbardziej się wybrać. Trzeba przygotować się na wielogodzinną wędrówkę, ponieważ zatrzymanie się przy większości klatek ze zwierzętami zajmuje sporo czasu, jeśli rzeczywiście chcemy się nimi pozachwycać. W pobliżu ZOO znajduje się bardzo wiele parkingów samochodowych, więc z miejscem na postój nie powinniśmy mieć problemu. Ogród zoologiczny znajduje się na wzniesieniu, a parkingi zaczynają się już na dole. Nie warto pozostawiać samochodu na pierwszym parkingu, który zauważymy, ponieważ do samego ogrodu będziemy mieli dosyć duży kawałek drogi. Przy samym zoo znajduje się spory parking dla samochodów, który jest w pełni darmowy, co jest jego dodatkową zaletą. W pobliżu zoo znajdują się również niewielkie kioski, w których można kupić coś do jedzenia bądź picia. Miejsce to jest naprawdę świetnie przygotowane do przyjęcia sporej ilości turystów.

Szacuje się, że każdego roku zoo w Krakowie odwiedzane jest przez ponad 300 tysięcy osób. Jeśli mamy taką możliwość to powinniśmy się do tego ZOO wybrać. Na pewno będziemy z tej wizyty zadowoleni.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1193