Ścieżka spacerowa - Do Szuru

Adres:

Krasnobród

Ścieżka spacerowa prowadząca do miejscowości Szuru wynosi około 4 kilometry i oznakowana jest kolorem żółtym.

Trasa rozpoczyna się w Krasnobród Podklasztorze, obok barokowego Kościoła Nawiedzenia NMP z około XVII wieku. Następnie kierujemy się do miejscowości Borki, szosą i drogą polną. Przechodzimy obok kapliczki drewnianej. Wykonana została przez Antoniego Borka, który wykorzystał autentyczny wiejski ganek domowy. Dalej trasa prowadzi nas obok wąwozu lessowego, przez las pod górkę. Jest to ścieżka, która prowadzi przez Krasnobrodzki Park Krajobrazowy. Park utworzony został w 1988 roku i jego powierzchnia zajmuje około 308 hektarów. Jego głównym celem jest zachowanie unikatowych wartości przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych Roztocza Środkowego. Występują tutaj głównie lasy iglaste, które są pozostałością po dawnej puszczy pokrywającej Roztocze. Ścieżka kolejno prowadzi przez wzgórze, kamienną ścieżką, do wsi Szur. Przy wejściu można zobaczyć współczesną kapliczkę na drzewie. Jest to mała miejscowość położona między lasami, gdzie znajduje się tutaj 8 domów i około 60 mieszkańców, którzy zajmują się głównie rolnictwem i obróbką drzewa. Znajduje się tutaj galeria malarstwa. Ścieżka kończy się przy przydrożnym Krzyżu. Jednak warto udać się również na drugą część wsi, gdzie zobaczymy piaskową wydmę, z rozłożystą sosną, uznaną za pomnik przyrody. Do drzewa przyczepiona jest ludowa tabliczka, wykonana przez mieszkańca wioski. Powrót do miejscowości Krasnobród proponujemy szlakiem zielonym.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2953