Ścieżka spacerowa - Przez Rezerwat Św. Roch

Adres:

Krasnobród

Ścieżka spacerowa przez Rezerwat „Św. Roch” wynosi około 6 kilometrów i oznakowana jest kolorem niebieskim.

Trasa rozpoczyna się w Krasnobrodzie Podklasztorze, obok Kościoła Nawiedzenia NMP. Kolejno prowadzi koło cmentarza z 1863 roku, na którym pochowani są powstańcy. Zginęli oni w walkach pod Św. Rochem. Znajdzie się tutaj również kwatera żołnierzy z września 1939 roku. Dalej szlak prowadzi nas skrajem Doliny Św. Rocha, do Kapliczki św. Rocha. Jest to historyczny budynek, ufundowana przez Marysieńkę Sobieską, która także kazała umieścić w niej obraz św. Rocha. We wnętrzu znajduje się źródełko o właściwościach leczniczych. Wartym zobaczenia jest również opis bitwy z okresu powstania styczniowego. Tutaj można zapoznać się także z opisem żywota św. Rocha. Po zwiedzeniu kapliczki ścieżka prowadzi dalej drewnianymi schodkami do lasu. Kolejno docieramy do kamiennej drogi, gdzie spacerujemy w kierunku doliny rzeki Wieprz. Jest to unikalne miejsce, o wysokich walorach przyrodniczych. Dalej prowadzi nas leśna, wąska ścieżka przez niewielką wydmę, rzadko zarośniętą drzewami. Szlakiem docieramy do zalewu, gdzie znajduje się też piaszczysta plaża. Ciekawą atrakcją jest park linowy. Kolejno mijamy Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci, znajdujące się w dawnym dawnym pałacu Leszczyńskich. Dalej trasa wiedzie wzdłuż rzeki Wieprz, przez wzgórze Grabnik, gdzie znajduje się wieża widokowa. Następnie obok kaplicy „Na Wodzie” docieramy do centrum miejscowości Krasnobród, gdzie kończymy ścieżkę przyrodniczą.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3746