Kamieniołom z basztą widokową

Adres:

Sanatoryjna, 22-440 Krasnobród

Krasnobród jest to gmina wiejsko – miejska położona w województwie lubelskim, w powiecie zamojskim.

Miejscowość uchodzi za popularne miejsce turystyczno – wypoczynkowe na Roztoczu Środkowym. W sezonie letnim całe rzesze turystów szukają tutaj wypoczynku nad wodą. Poza plażowaniem i kąpielami na przyjezdnych czeka wiele wartych zwiedzenia miejsc i atrakcji. Ciekawym miejscem w mieście jest nieczynny już „Kamieniołom”, na szczycie którego znajduje się punkt widokowy na całą panoramę Krasnobrodu. Wieża obserwacyjna ma kształt baszty i znajduje się na wysokości 300m m n. p.m. Z takiej wysokości widoki są naprawdę niesamowite. Wycieczka na szczyt baszty widokowej stanowi wielką atrakcję w okolicy i stanowi obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Od dawna już każdy zwiedzający miasto chętnie kieruje tutaj swoje kroki. Praktycznie przez cały sezon coś się tutaj dzieje i mnóstwo turystów przemierza ścieżki prowadzące na wieżę widokową. Jest tu restauracja, w której można napić się kawy i odpocząć. „Kamieniołom” znajduje się w pobliżu zalewu w Krasnobrodzie. Z wieży można zobaczyć całe kąpielisko z piaszczystą plażą a nawet położony po drugiej stronie wyciąg narciarski. Widać też wspaniałą panoramę na okoliczne pola i lasy rezerwatu Święty Rochh. Dawniej w kamieniołomie tym wydobywany był wapń. Jego powierzchnia zajmuje 1 ha. Wysokość ścian kamieniołomu jest naprawdę imponująca. Jedna z nich mierzy 30 metrów wysokości. Będąc tutaj warto dokładnie przyjrzeć się tym ścianom, ponieważ można natrafić na wiele odcisków flory i szczątki fauny pochodzące sprzed milionów lat. Dla miłośników geologii jest to wielka atrakcja. Cały „Kamieniołom” został objęty ochroną konserwatorską. Krasnobród to miejscowość może mało znana ale bardzo atrakcyjna. Nawet krótki wypad w te strony zapewni miłe spędzenie czasu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3221