Kapliczka na wodzie

Adres:

Aleja Najświętszej Marii Panny, 22-440 Krasnobród

Na turystów odwiedzających Krasnobród- niewielkie ale urocze miasteczko w województwie lubelskim, czeka wiele atrakcji.

Jednym z miejsc, które warto zobaczyć jest Kapliczka „Na Wodzie” Co roku w to miejsce przybywają pielgrzymki z różnych stron Polski. Kaplica została wybudowana w XVIII wieku, w miejscu gdzie w 1640 roku Jakubowi Ruszczykowi objawiła się Matka Boża. W pobliżu kapliczki płynie potok Szum. Jak mówią legendy, miejsce gdzie powstała kapliczka wskazał sam Święty Stanisław. Pod kaplicą wypływa źródełko, które według pielgrzymów ma leczniczą moc. Kapliczka ustawiona jest na betonowych słupach a dookoła niej znajdują się kamienne rzeźby i figura, która przedstawia Objawienie Matki Bożej. Droga do niej wiedzie przez piękny stary park, w którym porozstawiane zostały stacje Drogi Krzyżowej. Rzeźby te z niezwykłą starannością wykonał Andrzej Gontarz. Najwięcej pielgrzymów przybywa do krasnobrodzkiej kapliczki w pierwszych dniach lipca, kiedy to odbywają się nabożeństwa i uroczystości odpustowe. Bardzo łatwo trafić w to miejsce, ponieważ znajduje się niespełna kilometr od kościoła pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny a stąd prowadzi do niej aleja nazywana kasztanową. Rosnące tutaj lipy uznane zostały za pomniki przyrody ożywionej. Warto odwiedzić to miejsce. Nawet jeśli nie wierzy się w cudowna moc wody wypływającej ze źródełka jest to doskonałe miejsce na odpoczynek, wyciszenie się i miłe spędzenie wolnych chwil. Kiedy podążając ścieżką do „Kaplicy na Wodzie” , mijamy rozmodlone grupy pątników, czujemy że jest to wyjątkowe miejsce. Jako ciekawostkę można dodać, że według opowiadań miejscowej ludności do kapliczki przybywają nie tylko ludzie z problemami zdrowotnymi ale i też tacy, którzy szukają pomocy w rozwiązaniu problemów sercowych. Podobno tutaj można odzyskać utraconą miłość i wyleczyć złamane serce.

Odwiedziłeś oceń:
(3 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1261