Plac Siekluckiego

Adres:

ul. Plac Siekluckiego, Krasnobród

Pośród malowniczych wzgórz Roztocza i Wyżyny Lubelskiej, w dolinie rzeki Wieprz położone jest urocze miasteczko Krasnobród.

Jak w każdym mieście i tutaj znajduje się centralne miejsce, najważniejsze dla miejscowości. Jest to Plac Siekluckiego. Położony jest w dawnym centrum krasnobrodzkiego rynku. Najczęściej oblegana, zwłaszcza w czasie upałów jest fontanna, pośrodku której znajduje się rzeźba Marii Kazimiery a także pomnik Mieczysława Siekluckiego. Nocą fontanna mieni się przeróżnymi kolorami. Pięknie podświetlona stanowi największą ozdobę krasnobrodzkiego rynku. Cały plac jest bardzo dobrze zagospodarowany i rozplanowany. Wokół niego znajduje się wiele skwerów z zielenią, z drzewkami i ozdobnymi krzewami. Są też i ławeczki, na których można przysiąść i odpocząć. Cały plac wyłożony jest kolorowa kostką brukową. W sezonie letnim organizowane są tutaj koncerty, występy folklorystyczne i przedstawienia. Plac Siekluckiego to swoiste centrum tego niewielkiego miasta. Kuracjusze, którzy przyjeżdżają tutaj aby podleczyć swoje zdrowie chętnie wybierają to miejsce na spacery i odpoczynek. Do późnych godzin nocnych widać tutaj tętniące życie. Plac oświetlony jest gazowymi latarniami a betonowe donice z kwiatami ozdabiają plac i dodają mu uroku. Plac Siekluckiego to ciekawe miejsce i na pewno warte odwiedzenia. Przez wiele osób Plac Siekluckiego nazywany jest miejscem z zielona wyspą i rzeczywiście tak wygląda. Na wybrukowanym placu, piękna fontanna a wokół zieleń i ławeczki. Jest to miejsce gdzie można się zrelaksować i odpocząć. Mimo iż Krasnobród kojarzony jest głównie z zalewu to jednak jest tutaj wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. jest to małe miasteczko ale niezwykle urocze i ciekawe. Każdy, bez względu na wiek znajdzie tutaj coś dla siebie. Krasnobród to dobry pomysł zarówno na weekendowy wypad jak i krótką wycieczkę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1086