Ptaszarnia

Adres:

Tomaszowska 18, 22-440 Krasnobród

Krasnobród nie jest jakimś dużym, hałaśliwym miastem ale atrakcji jakie oferuje turystom, może pozazdrościć niejedna znana miejscowość.

Jest to miasteczko tajemnicze i zaskakujące. Ciekawym miejscem w Krasnobrodzie, wartym odwiedzenia jest Ptaszarnia. W zasadzie jest to mini ogród zoologiczny, w którym zobaczyć możemy różne okazy ptaków : bażanty, kuropatwy, gołębie, pawie i wiele innych. Niektóre z ptaków to naprawdę wyjątkowe okazy. Ptaszarnię założył kustosz sanktuarium krasnobrodzkiego ksiądz Roman Marszalec. Przylega ona bezpośrednio do budynku starego spichlerza. Już samo miejsce gdzie ptaszarnia została ulokowana jest ciekawe, bo znajduje się na dziedzińcu krasnobrodzkiego klasztoru. Poza ptaszarnią ksiądz prowadzi Muzeum Parafialne, w którym zgromadził wiele ciekawych eksponatów, przybliżających historię i dawne czasy Krasnobrodu. Muzealne wystawy przedstawiają dzieje garncarstwa, opowiadają o archeologicznych ciekawostkach, pozyskanych w pobliskim, nieczynnym już kamieniołomie. Wśród zgromadzonych pamiątek są też sprzęty gospodarstwa domowego i narzędzia wykorzystywane w dawnych czasach do pracy na polu i w domu. Dla osób odwiedzających muzeum to taka lekcja historii. W pobliskim, wspomnianym już, zabytkowym spichlerzu ksiądz zgromadził wieńce dożynkowe. W mieście, które ciągle się rozwija, powstają nowoczesne budynki i obiekty, takie miejsca jak muzeum parafialne, czy ptaszarnia to bardzo dobry pomysł. Krótki wypad do Krasnobrodu, połączone z odwiedzeniem ciekawych i atrakcyjnych miejsc, może być bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wolnego dnia z całą rodziną. Piękne otoczenie, lasy i łąki Roztoczańskiego Parku Narodowego sprawiają, że można tutaj odpocząć i chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i naładować się pozytywną energią. Jest to miejsce dla wszystkich, bez względu na wiek i na porę roku jaką wybierzemy na naszą wycieczkę.

Odwiedziłeś oceń:
(5 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4391