Zalew w Krasnobrodzie

Adres:

Partyzantów, Krasnobród

W centralnej części Roztocza Środkowego położona jest urocza, letniskowa miejscowość Krasnobród.

Zalew w Krasnobrodzie jest miejscem, w które co roku przyjeżdżają prawdziwe tłumy turystów w poszukiwaniu odpoczynku nad wodą, ciszy i pięknego otoczenia. W pobliżu zalewu rozwinęła się doskonale cała infrastruktura turystyczna. Działają punkty gastronomiczne, baza noclegowa oferuje wiele miejsc na każdą kieszeń a i sam zalew powiększył się w ostatnim czasie o kilka metrów. Drewniane molo jest idealnym miejscem na spacery. Wyznaczone zostały strzeżone kąpieliska a szeroka, piaszczysta plaża z czystym piaskiem zachęca do odpoczynku. Dla osób preferujących bardziej aktywne spędzanie wolnego czasu, przygotowano wiele ścieżek spacerowych i rowerowych. Jest też boisko do siatkówki a nawet park linowy. W okresie letnim plażowiczów na zalewem jest tak wielu, że czasem ciężko znaleźć miejsce na rozłożenie koca. Przy Krasnobrodzkim Zalewie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego. Do późnych godzin nocnych okolice zalewu tętnią życiem. Stale coś się dzieje, płoną ogniska, słychać muzykę i śpiew. Niezależnie od wieku każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W sosnowym lasku można odpocząć od upału, dzieci mają do dyspozycji karuzele i huśtawki. W lokalach gastronomicznych można coś zjeść i napić się. Nikt też nie powinien narzekać na zaplecze sanitarne. Jest bieżąca woda, są toalety i prysznice. Po kilkugodzinnym plażowaniu warto wybrać się na spacer i na przykład z baszty widokowej zobaczyć cały zalew i piękne okolice Krasnobrodu. Wszystko jest tutaj zadbane i systematycznie kontrolowane. Również czystość wody jest na bieżąco monitorowana i w razie wątpliwości kąpielisko jest czasowo zamykane. Właściciele zalewu dbają żeby każdy nowy sezon był dla plażowiczów jeszcze bardziej atrakcyjny od poprzedniego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1367