Rynek miejski w Krasystawie

Adres:

Rynek, Krasnystaw

Rynek miejski w Krasnymstawie nierozerwalnie wiąże się swym klimatem i układem przestrzennym z czasami kiedy miasto powstawało i tworzyły się podstawowe i najważniejsze ośrodki działalności miasta.

Na rynku miejskim w Krasnymstawie prócz zabytkowych wiekowych lecz odrestaurowanych kamienic wybudowano ratusz miejski pełniący ważną funkcję społeczną i użyteczną oraz bez wątpienia architektoniczną. Inne ciekawe budynki to większość budynków o charakterze usługowym, które mają różną bryłę i różny kolor fasady. Na środku wy kostkowanego rynku zachowano kilka drzew, które są zadbane i dają troszkę cienia w słoneczne dni. Na środku rynku stoi scena na której odbywają się ważne wydarzenia dla życia miasta. Starodrzewie pięknie zabezpieczone oraz niewielka fontanna dodatkowa bardzo umila pobyt na krasnostawskim rynku miejskim, który mimo swych niewielkich rozmiarów jest dobrze zagospodarowany i jest ciągle utrzymany w czystości. Jak większość bogatych historycznie miast również Krasnystaw w swoim czasie borykał się z problemami związanymi z potrzebą remontu i rewitalizacji miejskiego rynku, pierwsze prace rozpoczęły się już w 2007 roku kiedy to postanowiono wy kostkować plac, odpowiedni zadbać o elementy zielone i zsynchronizować je wszystkie by spójnie ze sobą pasowały i dawały dumę miastu i odpowiedni klimat. Od tego czasu i od momenty, kiedy postawiono na rynku scenę wiele imprez odbywa się właśnie na miejscu rynku miejskiego, który stał się miejscem spędzania wolnego czasu. Obok zabudowań wokół rynku umiejscowione są parkingi dla samochodów oraz liczne punkty usługowe oraz niewielkie zielone skwerki z ławkami i dużymi rozłożystymi drzewami. Krasnystaw to bardzo ciekawe i klimatyczne miejsce położone na wschodniej części Polskiej mapy i bez wątpienia warte jest uwagi i odwiedzenia.

Odwiedziłeś oceń:
(3 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2888