Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

Adres:

Krasnystaw

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest to najdłuższy szlak w Polsce, gdyż trasa wynosi około 2 tysiące kilometrów.

Podróż zaczyna się w Elblągu nad Zalewem Wiślanym, natomiast kończy w miejscowości Końskie w Świętokrzyskim. Cały szlak przebiega przez pięć województw, pokazując najpiękniejsze miejsca historyczne, przyrodnicze, a także kulturowe. Elbląg nazywany jest często „Perłą Warmii”, ze względu na dobrze zachowane zabytki, a także okolice o dużych walorach przyrodniczych. Trasa ciągnie się dalej przez Mazury, obok pięknych jezior, aż do Wigierskiego Parku Narodowego. Szlak przecina Puszczę Augustowską, a także miasto z licznymi zabytkami. Dalej udajemy się do miejscowości Tykocin- miejsca licznych odwiedzin królów i książąt polskich. Trasa mija miasto Białystok, Pusze Białowieską, miasto Włodawę, miejscowość Chełm, dalej przez Wyżynę Lubelską, Kolejnym województwem jest Podkarpacie, gdzie przejeżdżamy przez Narol, nad San do Przemyśla, przez Pogórze Karpackie, do Rzeszowa i Łańcuta. Po drodze mijamy liczne zabytki, oraz unikatowe krajobrazy przyrody. Kolejno udajemy się lasy Kotliny Sandomierskiej do miejscowości Leżajsk, Sandomierza. Następnie przez okoliczne wąwozy lessowe, obok Góry Pieprzowej. Dalej trasa prowadzi do miejscowości Ujazd, skąd udajemy się w Góry Świętokrzyskie. Na trasie leży słynny dąb „Bartek”, oraz dworek w Oblęgorku. Zobaczyć można wiele zabytków rozłożonych w okolicy miasta Kielc. Trasa Kończy się między pięknymi widokami na Góry Świętokrzyskie, w miasteczku Końskie. Podróż szlakiem pozwala nam na poznanie wschodniej części Polski.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 801