Centrum Dziedzictwa Szkła

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Blich 2, 38-400 Krosno

Telefon:

13 44 400 31

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Krośnie znajduje się bardzo ciekawe miejsce. Jest nim Centrum Dziedzictwa Szkła.

Możemy tutaj zobaczyć ciekawe produkty wykonane ze szkła. Dowiemy się jak tworzy się szkło, a następnie w jaki sposób się je ozdabia. Wszystko to jest naprawdę bardzo interesujące. Szczególnie zainteresowane wizytą w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie są uczniowie szkół. Maja oni szansę zobaczyć na własne oczy jak wytwarza się szkło. Zdarza się, że zwiedzającym zezwala się na własnoręczne wydmuchanie na przykład bańki. Miasto Krosno jest bardzo związane z hutnictwem szkła. Widać to idealnie w tutejszym Centrum Dziedzictwa Szkła. Miasto szczyci się swoim dorobkiem w tej dziedzinie, co jest jak najbardziej słuszne. Jeśli pragniemy zwiedzić Centrum Dziedzictwa Szkła, to musimy przygotować się na zwiedzanie z przewodnikiem. Nie mamy możliwości przeglądania tutejszych eksponatów na własną rękę. Cena biletu nie jest najniższa, ale dla kogoś, kto interesuje się tym tematem kilkanaście złotych nie powinno być problemem. Czy warto tutaj przyjść? To zależy czego oczekujemy od takiej wizyty i zwiedzania tak niezwykłego miejsca. Osoby fascynujące się technika wytwarzania różnych produktów na pewno będą zachwycone. Natomiast inni mogą czuć pewien niedosyt. W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie organizowane są ciekawe warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Są to na przykład zajęcia z twórczego recyklingu, gdzie młodzież dowiaduje się wielu ciekawych i ważnych rzeczy na temat ekologii, a także ochrony środowiska. Są tu także zajęcia z piaskowania i grawerowania szkła. Jest to oferta skierowana do starszej młodzieży. Umożliwia się jej zdobienie szkła, a wykorzystuje się do tego grawer ręczny. Bilet do Centrum Dziedzictwa Szkła może dotyczyć tylko zwiedzania, ale można również zakupić pakiet połączony z ciekawymi zajęciami plastycznymi. Warto skorzystać z tej bardziej rozszerzonej oferty.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1017