Jezioro Sieniawskie

Adres:

Krosno

Jezioro to jest zalewem, który utworzono w roku 1978. Jezioro to ma powierzchnię około 1, 3 kilometra kwadratowego.

Jest to dosyć głębokie jezioro, ponieważ w niektórych miejscach głębokość jego sięga około 29 metrów. Zbiornik ten powstał gównie po to, aby zapobiec powodziom, które mogły nawiedzić pobliskie miejscowości. Dziś jednak jest również sporą atrakcją turystyczną tego właśnie regionu. Warto również wiedzieć, że jezioro Sieniawskie to świetne miejsce na połów ryb. W zbiorniku tym odnajdziemy takie ryby jak okoń, sum, sandacz, a także płoć, kleń i sieja. Zapora jaka znajduje się na jeziorze Sieniawskim ma ponad 170 metrów długości, oraz 9, 5 metra szerokości. Wysokość zapory to aż 38 metrów. Jest więc ona naprawdę całkiem spora. Tego typu zapory są ogromnymi atrakcjami. Turyści bardzo chętnie tutaj przyjeżdżają. Szczególnie chętnie przybywają tutaj ci, którzy zwiedzali okoliczne miejscowości i Krosno. Jeśli chodzi o mieszkańców okolicznych miejscowości, to zazwyczaj przyjeżdżają oni na połowy, choć zdarzają się również osoby, które korzystają z jeziora Sieniawskiego jak z kąpieliska. Swego czasu mówiło się, że w jeziorze tym nie wolno się kąpać. Do dziś nie jest to dokładnie ustalone i potwierdzone, czy zakaz nadal funkcjonuje, czy został zniesiony. Jeśli jednak przyjedziemy nad jezioro Sieniawskie w letniej porze roku to na pewno zauważymy, że ludzie nie zastanawiają się nad tym czy zakaz kąpieli jest i korzystają z możliwości kąpania się w tym przepięknym jeziorze. Można ciągle zastanawiać się nad tym, czy warto przyjechać nad jezioro Sieniawskie. Można jednak zrezygnować z tego i po prostu wybrać się tutaj. Dopiero wtedy możemy stwierdzić czy było warto. Ci, którzy lubią łowić ryby, a także ci, którzy wolą kąpać się w jeziorach powinni być z przyjazdu tutaj zadowoleni.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2129