Magurski Park Narodowy

Adres:

Krosno

Park ten został powołany w roku 1994. Jego powierzchnia to około dwadzieścia tysięcy hektarów. Jest on zlokalizowany w paśmie Magury Wątkowskiej i prowadzi w kierunku głównego łuku Karpat.

Jest on w tym momencie jednym z największych parków narodowych w naszym kraju. Magurski Park Narodowy znajduje się na terytorium dwóch województw. Są to województwa małopolskie i podkarpackie. Większość tego parku narodowego leży w województwie podkarpackim. Magurski Park Narodowy oferuje turystom przepiękne krajobrazy. Mamy tu ogromna ilość wyjątkowej roślinności, a także spotkamy wiele zwierząt. Ogromna większość tego właśnie parku narodowego to tereny zalesione. Jest ich w przybliżeniu około 95%. Najczęściej jesteśmy w stanie tutaj spotkać buczynę karpacką, jawor jodłę, a także olszę. Leśnicy zadbali również o to, aby znalazła się tutaj sosna, która została sztucznie zasadzona w Magurskim Parku Narodowym. Na terenie parku znajduje się rzeka Wisłoka. Jest ona prawym dopływem Wisły. W Magurskim Parku Narodowym znajdują się przeróżne ścieżki i szlaki, które wytyczone zostały przez PTTK. Turyści mogą, a nawet powinni korzystać z wytyczonych ścieżek po to, aby nie niszczyć przepięknej przyrody, która w tym parku narodowym jest naprawdę świetnie zachowana. Warto także wspomnieć o tym, że w parku tym zadbano również o osoby, które preferują zwiedzanie poprzez jazdę na rowerze. Wytyczono tutaj zielony szlak rowerowy, który prowadzi przez dolinę, gdzie dawniej znajdowała się wieś Świerzowa Ruska. Ten szlak rowerowy został powołany do życia pod koniec 2015 roku, jest więc świeżą atrakcją tego parku narodowego. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Przyrodę, którą tutaj możemy podziwiać powinien zobaczyć każdy. Wypoczynek w okolicach Magurskiego Parku Narodowego to świetny wybór!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1132