Muzeum Misyjne w Krośnie

Adres:

Ignacego Łukasiewicza 62, 38-400 Krosno

Telefon:

013 43 216 76

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Krośnie znajduje się niewątpliwie ciekawe i wyjątkowe muzeum jakim jest Muzeum Misyjne.

Tego typu obiektów nie ma zbyt wielu, więc warto bliżej zapoznać się z placówką znajdującą się w Krośnie. Muzeum te prowadzą Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera. Mamy tutaj ekspozycje z różnych kontynentów. Możemy podziwiać eksponaty z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki, a także z Australii i Oceanii. Pomimo tego, że jest to Muzeum Misyjne, to nie zobaczymy tu tylko i wyłącznie eksponatów związanych z religijnością. Zresztą misjonarstwo nie jest tylko i wyłącznie związane z religią i wiarą. Misjonarstwo to niesienie pomocy innym. Przy tym niesieniu pomocy można wiele ciekawych rzeczy odkryć i wielu się nauczyć i właśnie takich ciekawostek w tym muzeum jest całkiem sporo. W części poświęconej Afryce odnajdziemy przedmioty związane z różnego rodzaju obrzędami i wierzeniami. Mamy tu także wystawę biżuterii, czy sprzętu muzycznego wykonanego na przykład z orzecha kokosowego. W części Azjatyckiej znajdują się wachlarze, stroje ludowe, a także figurka Matki Boskiej, która znajdowała się w jednym z sanktuariów w Wietnamie. Australia i Oceania to głównie przepiękna biżuteria pochodząca z tamtego regionu. Ameryka Łacińska natomiast przedstawia ludowe stroje, jakie w tamtym rejonie się nosi. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj tradycyjnych naczyń, w tym tych, które wykorzystuje się do parzenia Yerby Mate. Tego typu atrakcji jest znacznie więcej, a te wymienione to tylko niewielka część, która ma zachęcić do odwiedzenia tego właśnie muzea. Muzeum Misyjne w Krośnie to naprawdę świetny wybór jeśli chcemy z zainteresowaniem spędzić swój wolny czas. Można naprawdę sporo ciekawych rzeczy zobaczyć i wiele się nauczyć. Muzeum Sióstr Misjonarek to niezwykłe miejsce, które każdy z nas może zwiedzać w dniach od poniedziałku do piątku. Warto to zrobić!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1471