Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Wstęp:

Płatny

Adres:
ul. Piłsudskiego 16, 38-400 Krosno
Telefon:

13 43 213 76

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Według różnych opinii Muzeum Podkarpackie w Krośnie to najciekawsze muzeum w całej Polsce.

Czy rzeczywiście tak jest? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam na tak postawione pytanie. Aby to jednak zrobić trzeba tutaj przyjechać i wspomniane muzeum odwiedzić. Tutejsze muzeum nie jest obiektem starym. Zostało ono uruchomione w roku 1954. Początkowo było to Muzeum Regionalne PTTK. Zostało ono jednak przemianowane na Muzeum w Krośnie w roku 1958. Od tego czasu zdążyło jednak zmienić swoją nazwę jeszcze dwukrotnie. W roku 1975 otrzymało nazwę Muzeum Okręgowe, a w roku 2000 ostatecznie zmieniono nazwę na tę, która obowiązuje aż do dzisiejszego dnia. Co możemy ciekawego zobaczyć w tutejszym muzeum? Otóż mamy tutaj bardzo wiele działów, które powinny każdego zainteresować. Nawet jeśli nie wszystkie będą dla nas interesujące to część z nich na pewno. Odwiedzimy dział archeologiczny, artystyczny, oświatowo-promocyjny, historyczny, administracyjno-gospodarczy, a także finansowo-księgowy, historii oświetlenia, historii szkła i przemysłu szklarskiego, oraz bibliotekę. W tutejszej bibliotece znajduje się ogromna ilość wartościowych tekstów. Księgozbiór sięga podobno 25 000. Znajduje się tutaj druk pochodzący z roku 1570. Muzeum szczyci się swoim zbiorem i nic w tym dziwnego Wszystko co zobaczymy w Muzeum Podkarpackim w Krośnie dotyczy głównie Krosna. Znaną w całym świecie wystawą jaka się tutaj znajduje jest wystawa lamp naftowych. Wiele z przedstawionych w muzeum lamp naftowych pochodzi z prywatnych domów i mieszkań, których właściciele zdecydowali się je przekazać właśnie na rzecz muzea. Do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie naprawdę warto przyjechać. Rzeczywiście znajduje się tu masa wspaniałych eksponatów. Warto je zobaczyć, ponieważ przedstawiają one historię regionu, ale również i całego kraju.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1873