Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Wstęp:

Płatne

Adres:

ul. Piłsudskiego 19, 38-400 Krosno

Telefon:

13 474 82 01

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Krośnie znajduje się Muzeum Rzemiosła, które zlokalizowano w tak zwanym „Domu pod zegarem”.

W muzeum tym mamy ekspozycje dotyczące rzemiosła regionu południowo-wschodniego naszego kraju. Cała wystawa znajduje się w kilku salach, gdzie stworzono niewielkie pracownie, które pokazują, jak wyglądało dawniej rzemiosło w regionie. Między innymi zobaczymy tu szewstwo, stolarstwo, zegarmistrzostwo czy kowalstwo. Oczywiście atrakcji jest znacznie więcej, a żeby się z nimi zapoznać warto tutaj przyjechać i zobaczyć niniejsze muzeum na własne oczy. Wizyta w muzeum to ogromna dawka wiedzy. Wiele szkół przyjeżdża tutaj ze swoimi uczniami, ponieważ najlepszym sposobem na naukę jest bezpośredni kontakt z danym tematem. Muzeum oferuje wystawę stałą, ale posiada również ekspozycję zmienną. Warto więc od czasu do czasu tutaj zajrzeć, tym bardziej jeśli mieszkamy w pobliżu. Oprócz typowej funkcji muzealnej, organizowane są tutaj różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i społeczne. Muzeum angażuje się również w organizowanie, a także przeprowadzanie różnych badań naukowych. Działa tu również przewodnik, który opowie zwiedzającym sporo ciekawych informacji na temat muzea, a także jego działalności. Jeśli chodzi o wystawę stałą, to wartą uwagi informacją jest fakt, że w każdą sobotę wstęp jest całkowicie wolny. W inne dni trzeba zapłacić za bilet. Koniecznie trzeba także wspomnieć o tym, że Muzeum Rzemiosła znajduje się na trasie szlaku rowerowego transgranicznego. Świetnym wyborem może więc być podróż właśnie tym szlakiem. Jeśli tylko znajdujemy się w pobliżu Krosna, bądź planujemy wycieczkę przez tę miejscowość to jak najbardziej warto poświęcić chwilę na zatrzymanie się w mieście i zwiedzenie choćby kilku jego atrakcji. Taką atrakcją jest niewątpliwie Muzeum Rzemiosła więc warto przemyśleć wizytę właśnie w tym miejscu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1199