Rezerwat Cisy w Malinówce

Adres:

Krosno

Cisy w Malinówce to rezerwat bliźniaczy do rezerwatu Kretówki.

Cisy w Malinówce nie są zbyt dużym rezerwatem przyrody. Tak naprawdę powierzchnia rezerwatu to niewiele ponad 4 hektary. W porównaniu do innych rezerwatów jest to niewiele. Rezerwat Cisy w Malinówce powstał po to, aby zadbać w szczególności o tutejszą roślinność drzewną. Jest tutaj około 1065 cisów. W bliźniaczym rezerwacie Kretówki drzew tych mamy niewiele ponad 460. Wędrując po tutejszym rezerwacie możemy podziwiać wysokie drzewa, ale również znacznie młodsze i mniejsze. Widok jaki towarzyszy turystom, którzy spacerują po tutejszym rezerwacie jest niesamowity, wręcz niemożliwy do opisania. To po prostu trzeba samemu zobaczyć na własne oczy. Rezerwat ten, podobnie jak w przypadku innych rezerwatów przyrody, to nie tylko roślinność, ale również zwierzęta. Występują tu między innymi sarny, jelenie, dziki, lisy, a także kuny, zające i jeże. Zwierząt jest tu naprawdę bardzo wiele i warto starać się ich nie przestraszyć. Turyści powinni pamiętać o tym, aby wędrować tylko po wytyczonych ścieżkach. Pozwoli to zachować rezerwat w świetnym, nienaruszonym niemal stanie również dla przyszłych pokoleń. Rezerwat Cisy w Malinówce nie jest niestety zbyt rozreklamowany w Polsce. Nie słyszy się o nim zbyt wiele, choć jest naprawdę warty uwagi. Bardzo prawdopodobne, że jest to spowodowane jego małą powierzchnią. Turyści wolą znacznie większe rezerwaty, po których wiedzą czego się spodziewać. Niepozorny Rezerwat Cisy w Malinówce na pewno zachwyci każdego, kto wypoczywa chętnie w sposób aktywny. Warto spróbować tego typu wypoczynku, ponieważ wycieczka w terenie, tym bardziej tak przepięknym i świetnie zachowanym jest naprawdę świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1471