Rezerwat Kretówki

Adres:

Krosno

Rezerwat ten jest zlokalizowany w województwie podkarpacki. Zajmuje on powierzchnię około 100 hektarów.

Założono go w roku 1959. Jego zadaniem jest głównie ochrona populacji cisa pospolitego. Według szacunków jest tu około 460 drzew, o które naprawdę warto zadbać. Bardzo wiele z nich, to bardzo stare już drzewa liczące około 200-250 lat, więc jest to naprawdę całkiem sporo. Przez Rezerwat Kretówki prowadzi bardzo ciekawa trasa edukacyjna. Powstała ona w latach 2003 – 2004. Jej przejście jest bardzo ciekawym sposobem na spędzenie swojego wolnego czasu. Można wiele się nauczyć i dowiedzieć. Na trasie odnajdziemy ławeczki, na których można usiąść, a w których pobliżu znajdują się tablice informacyjne. Tablice te poruszają między innymi takie tematy jak: poruszanie się po lesie, rozwój drzew i ich rozprzestrzenianie się, a także opisują gatunki płazów, gadów i innych zwierząt, które żyją na tym terenie. Rezerwat Kretówki jest więc jak najbardziej ciekawym i atrakcyjnym miejscem. W rezerwacie należy zachowywać się w miarę możliwości cicho i starać się nie niszczyć otaczającej nas przyrody. Większość turystów, którzy decydują się na wędrówkę po tutejszym rezerwacie, jest bardzo zadowolona z tej formy spędzania czasu. Rezerwat Kretówki daje ludziom poczucie wolności, swobody. Mamy możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą, czego wielu z nas bardzo brakuje. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, że Rezerwat Kretówki ma swojego bliźniaczego odpowiednika. Jest nim mianowicie Rezerwat Cisy w Malinówce. Jeśli lubimy wędrówki i spędzanie czasu na świeżym powietrzu to wizyta w Rezerwacie Kretówki jest jak najbardziej dla nas. Jeśli jednak nie preferujemy tego sposobu spędzania wolnego czasu, to lepiej spożytkować go w całkiem inny sposób, tym bardziej, że w okolicy znajduje się wiele atrakcji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 924