Rezerwat Przełom Jasiołki

Adres:

Krosno

W Polsce mamy masę przeróżnych i atrakcyjnych rezerwatów przyrody. Jednym z takich rezerwatów jest niewątpliwie Rezerwat Przełom Jasiołki.

Jego powierzchnia to grubo ponad 100 hektarów. Nie należy więc on do małych rezerwatów. Założono go w roku 1976. Celem była ochrona drzewostanu jaki się tutaj znajduje. Głównie mamy tu buczynę karpacką, choć odnajdziemy również nadrzeczną olszynę górską. Z różnych informacji wynika, że Rezerwat Przełom Jasiołki porasta około trzystu różnych gatunków roślin. Jest więc to naprawdę bardzo dużo. Ze zwierząt występują tu głównie lisy, wydry i kuny leśne. Czasem spotkamy sarnę czy jelenia. Zdarzają się również dziki. Z mniejszych stworzeń można natknąć się na mysz leśną, wiewiórki, ropuchy, jaszczurki takie jak salamandra plamista, czy zaskrońce. Ogólnie zwierząt jest tutaj całkiem sporo. Jest to duża zaleta tego rezerwatu przyrody. Trzeba przyznać, że Rezerwat Przełom Jasiołki jest przystosowany dosyć dobrze do ruchu turystycznego. Mamy tutaj wytyczone ścieżki, a w miejscach z utrudnionym dostępem utworzone są schody, z których skorzystanie ułatwia wędrówkę. Oczywiście schody to zazwyczaj obiekty tak wykonane, aby nie kolidowały z tutejszym krajobrazem i przyrodą. Czy warto przyjechać w ten rejon, aby wybrać się do Rezerwatu Przełom Jasiołki? Rezerwat ten jest miejscem dosyć ładnym i wartym uwagi. Nie wyróżnia się on jednak niczym szczególnym na tle innych rezerwatów znajdujących się w naszym kraju. Jeśli więc mamy wybierać pomiędzy tym rezerwatem, a jakimś innym, to warto dobrze się nad takim wyborem zastanowić. Może lepiej wybrać jakiś większy rezerwat? Oczywiście wybór należy do każdego turysty. Jedno jest jednak pewne, aktywny wypoczynek na łonie natury, wśród nieskazitelnej przyrody, to na pewno dobry wybór!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1363