Szlak architektury drewnianej Krosno

Adres:

Krosno

Przez Krosno przebiega szlak architektury drewnianej, na którego drodze znajduje się wiele ciekawych oraz interesujących obiektów.

Są to między innymi drewniane kościoły, skanseny, cerkwie, a także budynki gospodarcze oraz zabytkowe, historyczne już domy. Każdy zabytek jest świetnie oznaczony i opisany. Jeśli chodzi o Krosno, to na tutejszej części Szlaku Architektury Drewnianej znajduje się zabytkowy już kościół pod wezwaniem Św. Wojciecha. Kościół ten pochodzi z okolic XV wieku. Wcześniej znajdowała się na jego miejscu inna świątynia. Istnieje wiele legend na temat miejsca, w którym znajduje się tutejszy zabytkowy kościół. Jedna z nich mówi o tym, że Św. Wojciech podróżując z Pragi do Gniezna zdecydował się odpocząć właśnie w tym miejscu. Ciekawych obiektów architektury drewnianej na szlaku jest masa. Warto na pewno je wszystkie zobaczyć. Trzeba jednak poświęcić na to sporą ilość wolnego czasu, ponieważ szlak ten prowadzi przez kilka województw. Są to województwo podkarpackie, ale również małopolskie, śląskie, świętokrzyskie. Trasa, która prowadzi przez Krosno, to trasa oznaczona numerem 1. Jej długość to 134 kilometrów, więc całkiem sporo. Na tej trasie znajduje się ponad 20 obiektów, które warto zobaczyć. Szlak architektury drewnianej warto zwiedzić w momencie wypoczywania w pobliżu Krosna. Jest to świetny sposób na pozyskanie informacji na temat historii, która jest w tym regionie często bardzo brutalna i drastyczna. Szczególnie ta, która dotyczy wojen światowych. Budynki, które odnajdujemy na szlaku są obiektami zabytkowymi, o które należy jak najbardziej dbać. Na szczęście zadbano o to, aby utrzymały się w jak najlepszym stanie, żeby każdy z nas mógł te miejsca zwiedzić i żeby pozostały w świetnym stanie dla kolejnych pokoleń.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 832