Żółty szlak turystyczny w Krynicy

Adres:

Krynica-Zdrój

Żółty szlak turystyczny jest bardzo chętnie uczęszczany przez turystów. Zaczyna i kończy się on w Krynicy Zdroju, więc dla tych, którzy nocują w tej miejscowości jest on świetnym wyborem.

Przejście szlaku żółtego może zająć około 5-6 godzin, jeśli mam już trochę wprawy w wędrówkach górskich. Jeśli nie, to przeznaczmy na tę trasę około 8 godzin. Będziemy mogli wtedy z większym spokojem wędrować i cieszyć wzrok wspaniałymi widokami. Trasę możemy zacząć na dwa sposoby. Wybierając się z Krynicy Zdrój na Górę Parkową, bądź najpierw na Górę Krzyżową. My przedstawimy tutaj ten drugi wariant. Startując z Krynicy kierujemy się na Górę Krzyżową. Gdy już tam dotrzemy będziemy szli Przełęczą Krzyżową, aż dotrzemy do Jaworzynki, szczyt o wysokości 899 metrów n. p.m. Z Jaworzynki naszym celem jest dotarcie do Huzar jednak zanim to zrobimy musimy dojść do Kopciowej. Z niej kierujemy się na Huzary, a z nich na Górę Parkową. Warto poświęcić chwilę na to, aby pozachwycać się widokami na Górze Parkowej. Na tym etapie naszej wędrówki nie musimy się już zbytnio śpieszyć. Możemy wybrać pomiędzy dwoma sposobami dotarcia do Krynicy Zdrój. Jeśli mamy jeszcze siłę, chęci i czas, to warto wybrać wariant pieszy. Jeśli jednak nie mamy już siły, bądź obawiamy się, że przed zmrokiem nie zdążymy, to możemy wybrać powrót koleją gondolową. Zjedziemy z Góry Parkowej, aż do Krynicy Zdrój. Znajdziemy się w bliskiej okolicy krynickiego deptaka, na który także warto się wybrać, ponieważ jest to kulturalne i turystyczne centrum Krynicy Zdrój. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem szlaku, to naprawdę warto wybrać szlak żółty. Nie jest skomplikowany przy czym pozwala obejść okoliczne tereny tak, aby rozpocząć i zakończyć wędrówkę w Krynicy Zdroju. Nie musimy więc obawiać się tego, że wyjdziemy w miejscu, z którego będzie trudno dostać się do miejsca noclegu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1732