Czarny szlak turystyczny: Kopiec Pułaskiego (Krynica) – Tylicz

Adres:

Krynica-Zdrój

Czarny szlak jest szlakiem, który nie wymaga od nas zbyt wiele wolnego czasu. Spokojnie jesteśmy w stanie przejść go w około dwie godziny.

Dla jednych będzie to na pewno zaleta, choć inni mogą uznać to za wadę. Ci drudzy powinni zainteresować się w takim razie pozostałymi szlakami turystycznymi, których w tym regionie nie brakuje. Wracając do czarnego szlaku turystycznego z Krynicy do Tylicza, to rozpoczynamy naszą przygodę od Kopca Pułaskiego. Następnie kierujemy się w stronę lasu, aż dotrzemy do miejsca, w którym czarny szlak turystyczny łączy się ze szlakiem żółtym. Podążając dalej dotrzemy jednym i drugim szlakiem do Huzar, które znajdują się na wysokości 865 metrów n. p.m. W tym momencie pilnujemy szlaku, którym podążamy, ponieważ odchodzimy od koloru żółtego, a wędrujemy szlakiem czarnym. Będziemy jeszcze jakiś czas szli trasą wiodącą przez las, aż ostatecznie dotrzemy do miejscowości Tylicz. Tylicz jest wsią, w której na turystów czeka wiele atrakcji, dlatego jak najbardziej warto się w to miejsce udać. Czarny szlak turystyczny jest szlakiem łatwym, a także krótkim, dlatego można traktować go jak taką lekką rozgrzewkę przed większymi i znacznie dłuższymi wędrówkami. Ci, którzy nie są przyzwyczajeni do ciężkich wędrówek po górskich szlakach jak najbardziej powinni właśnie od tego miejsca rozpocząć swoją przygodę z wycieczkami górskimi. Na pewno będzie to także świetny szlak dla tych turystów, którzy mają wykupiony nocleg w Krynicy, ponieważ szlak nie wiedzie nas zbyt daleko od tej miejscowości. Również miejscowa ludność, która dotychczas nie wędrowała po górach, ale chciałaby zacząć, będzie z wyboru szlaku czarnego na pewno zadowolona. Jeśli zaczynasz przygodę z wędrówkami górskimi wybierz szlak czarny. Jest to idealny wybór, a widoki, jakie zobaczysz po drodze utwierdzą cię w tym przekonaniu. Tak jak inne okoliczne szlaki tak również szlak czarny zachwyca turystów swoim pięknem. Zachwyć się i ty!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1513