Kaplica w Mochnaczce Wyżnej

Adres:

Mochnaczka Wyżna

Mochnaczka Wyżna jest miejscowością położoną obok Mochnaczki Niżnej w województwie Małopolskim nieopodal Krynicy Zdroju.

W Mochnaczce Niżnej znajdują się zabytki religijne, które warto zobaczyć na własne oczy. Podobnie jest również w przypadku Mochnaczki Wyżnej. Warto jednak wspomnieć, że Mochnaczka Wyżna jest także przepiękną miejscowością wypoczynkową, letniskową. Osoby, które tutaj wypoczywają zachwalają atrakcyjne, tutejsze lasy, w których odnajdziemy masę grzybów, borówek, czy jeżyn. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakiej porze roku wybierzemy się w to miejsce. Zalecaną jest jednak pora letnia. W Mochnaczce Wyżnej znajduje się przepiękna kapliczka, w której umiejscowiona została figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Szacuje się, że pochodzi ona z okolic 1700 roku, więc prawdopodobnie ma już ponad 300 lat. Jest to miejsce, które rzeczywiście warto zobaczyć. Może nie zachwyca aż tak, aby specjalnie przejechać dla tej kapliczki pół kraju, jednak będąc w okolicy każdy, kto tylko lubi zwiedzać historyczne, bądź religijne obiekty powinien się tutaj wybrać. Warto również zaznaczyć, że w okolicy znajdują się szlaki turystyczne, więc jest to dodatkowy bodziec do tego, aby Mochnaczkę Wyżną, ale także Mochnaczkę Niżną odwiedzić. Tutejsze szlaki są naprawdę bogate w przepiękne widoki, którymi na pewno każdy się zachwyci. Wracając jednak do miejscowych kapliczek i cerkwi, kościołów, ich zwiedzanie może być świetną przygodą. Po co zwiedzać coś, co wszyscy znają, choćby z opowiadań, czy fotografii. Jeśli jesteś prawdziwym podróżnikiem, chcesz się poczuć jak odkrywca to zwiedzaj i docieraj do miejsc, które są znane tylko nielicznej grupie osób. Tak jest właśnie w przypadku kaplicy w Mochnaczce Wyżnej. Znają ją głównie miejscowi mieszkańcy, ale czy znana jest w świecie? Niestety nie, więc tym bardziej zobaczenie tego przepięknego, zabytkowego już obiektu może być naprawdę interesującym i satysfakcjonującym wydarzeniem. W takim razie nie zastanawiaj się dłużej tylko przyjedź i zobacz to miejsce na własne oczy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1866