Kolejka Gondolowa na Jaworzynę Krynicką

Wstęp:

Płatny

Adres:

Krynica-Zdrój

Jedną z największych, o ile nie największą atrakcją okolic Krynicy Zdroju jest kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką.

Uważa się, że kolej ta jest najnowocześniejsza i najdłuższa w Polsce. Możemy przejechać nią z Czarnego Potoku, który znajduje się 648 metrów n. p.m., aż na Jaworzynę Krynicką położoną 1114 metrów n. p.m. Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką jest czynna przez cały rok. Możemy więc korzystać z niej w zimie, gdy chcemy pojeździć na przykład na nartach, ale także w lecie, aby dostać się na szczyt i rozpocząć wędrówkę po szlakach górskich, których w tym rejonie jest bardzo wiele. Z Jaworzyny Krynickiej jest świetna trasa dla rowerów, którą dotrzemy do Łabowskiej Hali. Zaletą kolei gondolowej jest to, że istnieje możliwość transportu rowerów na Jaworzynę Krynicką. Następnie z niej możemy zrobić sobie trasę zjazdową, z czego wielu turystów korzysta. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że kolejka gondolowa czynna jest w godzinach od 9 do 17. Jest to o tyle ważne, aby później nie było problemu ze zjazdem. Oczywiście istnieje możliwość zejścia na pieszo, jednak dla osób nieprzygotowanych na taką okoliczność może być to problemem. W okresie zimowym, pokrywa śnieżna w okolicy utrzymuje się przez co najmniej 5 miesięcy, więc można stosunkowo długo poszaleć na stoku. Dla dzieci i młodzieży dostępne są bilety ulgowe, co pozwala zaoszczędzić kilka złoty. Z ciekawostek warto dodać, że trasa kolei gondolowej wynosi 2211 metrów, a czas jazdy z Czarnego Potoku do Jaworzyny Krynickiej wynosi w większości przypadków tylko 7 minut więc bardzo niewiele. Będąc w Krynicy Zdroju nie można odmówić sobie wycieczki gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Jest to ogromna atrakcja turystyczna, można wręcz powiedzieć, że punkt obowiązkowy, który musi zaliczyć każdy turysta. Jeśli planujesz wyjazd do Krynicy Zdroju, bądź okolic, to pamiętaj o tym, aby wybrać się do Czarnego Potoku, skąd wyjedziesz gondolą na Jaworzynę Krynicką. Ta wycieczka gwarantuje masę niezapomnianych wrażeń.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1474