Kopiec Pułaskiego

Adres:

Krynica-Zdrój

W Krynicy Zdroju znajduje się pomnik, wraz z kopcem, które znajdują się w tej miejscowości na cześć Kazimierza Pułaskiego. Miejsce to powstało w 1926 roku. Miało na celu upamiętnienie rocznicy śmierci generała Pułaskiego.

Podczas wojny Kopiec Pułaskiego został zniszczony. Wiele lat minęło zanim znów go utworzono. Stało się to dopiero w 1969 roku. O Kopcu Pułaskiego warto wiedzieć, ponieważ jest to jedna z wielu atrakcji Krynicy Zdrój. Niestety dostęp do tego wspaniałego zabytku jest utrudniony, dlatego tylko nieliczni mają szansę zobaczyć go na własne oczy. Kazimierz Pułaski był generałem, który urodził się 6 marca 1745 roku. Swego czasu istniał spór, co do poprawności tejże daty urodzenia. Różne źródła podawały całkiem, co innego. W latach 80 ubiegłego wieku udało się jednak dotrzeć do zapisów metrykalnych księgi chrztów z kościoła Świętego Krzyża, który znajduje się w Warszawie i potwierdzona została wspomniana wcześniej data urodzenia, Kazimierze Pułaskiego. Generał Pułaski walczył w wojnie toczącej się o niepodległość Stanów Zjednoczonych, za co został odznaczony honorowym obywatelstwem USA w 2009 roku. Krynica Zdrój kryje w sobie wiele ciekawych i historycznych miejsc. Miejscowość ta widziała bardzo wiele. Czasy pierwszej, oraz drugiej wojny światowej, ale także wydarzenia mające miejsce znacznie wcześniej. Dziś wiele miejsc, które są pamiątką po różnych wydarzenia możemy podziwiać właśnie w Krynicy Zdroju i jej okolicach. Taką pamiątką jest właśnie wspomniany Kopiec Pułaskiego, na którym znajduje się pomnik przypominający graniastosłup wraz ze znajdującym się na jego górze orłem, który zbiera się do odlotu. Jeśli nigdy nie byłeś w Krynicy Zdroju to musisz to, czym prędzej naprawić i przyjechać do tej przepięknej i atrakcyjnej pod względem turystycznym miejscowości. Krynica Zdrój jest miejscem, które zachwyca. Jest to także miejsce pełne tajemniczości, gdzie nie raz będziemy mogli odkryć coś nowego, o czym nie mieliśmy pojęcia, a co warte jest zobaczenia na własne oczy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2525