Pijalnia wód mineralnych „Główna”

Adres:

Nowotarskiego 9/3, 33-380 Krynica-Zdrój

Telefon:

18 471 29 70

Turyści przybywający do Krynicy Zdrój za punkt obowiązkowy swojej wycieczki obierają z reguły odwiedzenie pijalni głównej, która znajduje się przy krynickim deptaku.

Pijalnia ta prze lata zmieniała swój wygląd, była modernizowana. Ostatni duży remont pijalni głównej w Krynicy Zdroju miał miejsce stosunkowo niedawno, bo kilka lat temu. Główna pijalnia wód jest obiektem już historycznym. Na jej miejscu początkowo była jednak inna pijalnia wody. Nie wielu turystów zdaje sobie sprawę z tego, że dziś w Krynicy Zdroju nie znajduje się tylko jedna pijalnia. Możemy na przykład udać się do pijalni „Słotwinka”, która jest pijalnią zbudowaną w roku 1808. Warto także zaznaczyć, że pijalnia „Słotwinka” była dawniej zlokalizowana tam, gdzie dziś znajduje się pijalnia główna. Z czasem zdecydowano się ją jednak przenieść w inne miejsce. Na jej miejscu zbudowano pijalnię główną. W pijalni głównej dziś już nie tylko możemy napić się wody mineralnej. W budynku organizowane są różnego rodzaju imprezy masowe, konferencje. Nie przypomina on już tej pijalni wody, którą znaliśmy jeszcze kilka lat temu. Czy to dobrze, czy źle, ocenić trzeba samemu. Warto ją jednak zobaczyć, napić się wody korzystając z wygody wyremontowanego budynku. Każdy powinien jednak udać się również do wiekowej już pijalni „Słotwinka”, która jest obiektem klimatycznym i bardzo pięknym. Należy jednak pamiętać o tym, że pijalnia ta nie jest obiektem otwartym przez cały rok. Dostępna jest dla turystów tylko i wyłącznie w sezonie, który rozpoczyna się w czerwcu, a kończy się z ostatnim dniem września. Zaletą starej pijalni jest również to, że zlokalizowana jest ona w przepięknym parku, w którym warto na chwilę się zatrzymać, aby podziwiać przepiękną przyrodę. Jeśli planujesz wyjazd do Krynicy Zdroju, to warto odwiedzić obydwie pijalnie wód. Jest to dziś wspaniałe porównanie nowoczesności z historycznym klimatem dawnych lat.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1528