Popradzki Park Krajobrazowy Krynica Zdrój

Adres:

Krynica-Zdrój

Beskid Sądecki pochwalić się może przepiękną przyrodą, o którą tutaj bardzo się dba. Mamy tutaj świetnie przygotowane szlaki górskie, rowerowe, konne, a także masę schronisk górskich, w których możemy w razie potrzeby liczyć na ciepły posiłek i nocleg.

Przyjeżdża tutaj każdy, kto pragnie wypocząć na łonie natury. To tutaj znajduje się według wielu opinii jeden z większych parków przyrody. Jest to oczywiście Popradzki Park Krajobrazowy. Oficjalnie został on założony w 1987 roku, aby chronić pięknie zachowaną przyrodę, lasy i zwierzęta, po to, aby następne pokolenia mogły tym pięknem się cieszyć i je podziwiać. Powierzchnia Popradzkiego Parku Krajobrazowego to ponad 50 hektarów. Osoby lubiące aktywny wypoczynek i wędrówkę po górach na pewno z tego faktu będą zadowolone. Rzeczywiście miejsca takie jak Jaworzyna Krynicka, Radziejowa, czy na przykład Łabowska Hala to punkty wręcz obowiązkowe dla każdego, kto przyjeżdża w te rejony, aby wędrować po górach. Warto również wspomnieć o tym, że szczyt Radziejowa wynosi aż 1262 metry n. p.m. Jest to jedna z wielu atrakcji Popradzkiego Parku Krajobrazowego, którą warto zobaczyć na własne oczy. Baza noclegowa w rejonie Popradzkiego Parku jest świetnie zorganizowana. Schroniska są bardzo dobrze przygotowane dla turystów. Ich odległości od siebie są całkiem rozsądne, więc wędrując po górach, nie powinniśmy mieć problemu, aby w ciągu dnia do jednego ze schronisk dotrzeć. W Popradzkim Parku Krajobrazowym żyje bardzo wiele gatunków zwierząt jak i roślin. Przyroda jest najważniejsza, dlatego, w niektórych miejscach turystom nie wolno schodzić ze szlaku, aby nie niszczyć przyrody. Można spotkać tutaj niedźwiedzie, wilki, rysie, dziki, sarny, a także wiele innych zwierząt. Będąc w Beskidzie Sądeckim obowiązkowym punktem jest zobaczenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Każdy, kto wybierze się podziwiać jego przyrodę, na pewno będzie zachwycony. Jest to na pewno jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1576