Rezerwat historyczny „okopy konfederatów barskich” w Tyliczu

Adres:

Tylicz

Rezerwat historyczny „okopy konfederatów barskich” w Tyliczu. Tylicz jest miejscowością zlokalizowaną w odległości około 6 kilometrów od Krynicy Zdroju.

Znajduje się tutaj ogromna atrakcja regionu, jaką niewątpliwie jest rezerwat historyczny „okopy konfederatów barskich”. Okopy konfederatów barskich są umocnieniami polowymi, które budowano zazwyczaj w okolicach ważnych baz. Dziś możemy tego typu okopy podziwiać tylko i wyłącznie nad Muszynką, ponieważ udało się tam utworzyć wspomniany właśnie rezerwat historyczny, co miało miejsce w 1963 roku. Rezerwat ten ma za zadanie upamiętniać walkę wojsk Kazimierza Pułaskiego na górze Jawor. Obóz, jaki znajdował się u stóp góry Jawor mógł wynosić nawet 8400 metrów. Szacuje się, że mogło w tym miejscu stacjonować nawet około 4000 żołnierzy. W okolicy istnieje szlak, którym możemy wybrać się w wędrówkę śladami okopów konfederatów barskich. Szlak ten jest trasą trudną, a jej przejście może zająć bardzo wiele godzin. Według szacunków wynosi ona około 46 kilometrów. Jest ona tak długa, ponieważ przy okazji zwiedzamy także inne warte uwagi miejsca znajdujące się w okolicy. Okopy konfederatów barskich są miejscem historycznym, więc nic dziwnego w tym, że utworzono w tym miejscu rezerwat. Miało to na celu zadbanie o to, aby historia i zachowane okopy nie uległy zatraceniu i zniszczeniu. Ten rezerwat historyczny jest miejscem naprawdę wartym uwagi. Będąc tu jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak w tamtym czasie przebiegały walki w tym rejonie. Jesteśmy w stanie po części przenieść się do tego okresu. Warto się tutaj także udać po to, aby zobaczyć miejsce gdzie walczyły wojska Kazimierza Pułaskiego, którego postać jest znana nie tylko w Polsce, ale również i w świecie. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych, ponieważ walczył on w imieniu niepodległości USA. Jeśli jeszcze nie byłeś w tym interesującym rezerwacie historycznym, jakim niewątpliwie są „okopy konfederatów barskich” w Tyliczu, to czym prędzej musisz to zmienić i wybrać się tutaj. Naprawdę warto!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1969