Stary Dom Zdrojowy w Krynicy Zdroju

Adres:

aleja Nowotarskiego 2, 33-380 Krynica-Zdrój

Jest to ładny architektonicznie budynek znajdujący się w samym centrum krynickiego deptaka. Można powiedzieć, że jest to pałac, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Krynicy Zdroju.

Jest to także sanatorium, do którego każdego roku przyjeżdża setki, jeśli nie tysiące osób chorych, które chcą wypocząć w tej przepięknej uzdrowiskowej miejscowości. Można tutaj nie tylko wypocząć, ale także wziąć udział w różnego rodzaju zabiegach zdrowotnych. Stary Dom Zdrojowy w Krynicy Zdroju jest zlokalizowany praktycznie naprzeciwko dzisiejszej głównej pijalni wód. Kuracjusze, którzy w nim przebywają mogą w ciągu dnia spacerować po deptaku, czy odpoczywać na ławkach pośród przepięknych i zadbanych kwiatów i krzewów. W Starym Domu Zdrojowym znajduje się również sala balowa, gdzie dawniej bardzo często odbywały się różnego rodzaju zabawy. W Krynicy przebywał również znany nam wszystkim marszałek Józef Piłsudski, na cześć, którego przyjęcia odbywały się właśnie we wspomnianej sali. Powstanie Starego Domu Zdrojowego w Krynicy Zdroju szacuje się na 1886 rok. Nie jest to, więc bardzo stary budynek w porównaniu do innych budynków w regionie, choć lata świetności na pewno ma już za sobą. Budynek posiada 175 miejsc noclegowych dla przyjezdnych. W większości są to kuracjusze, którzy przyjeżdżają ze skierowaniem, aby doprowadzić do poprawy swój stan zdrowia. Niestety bardzo wiele osób narzeka na to, że w Krynicy Zdroju nie można wypocząć. Zdrowe wody mineralne przyciągają masę turystów, dla których organizowane są różnego rodzaju koncerty i inne artystyczne wydarzenia. Centrum kulturalnym miejscowości jest deptak, więc większość imprez odbywa się właśnie na nim. Ci, którzy przebywają w Starym Domu Zdrojowym, często tego nie rozumieją. Z jednej strony rzeczywiście można ich po części rozumieć, ponieważ chcieliby wypocząć, jednak deptak jest miejscem dla wszystkich innych, którzy chcą się dobrze bawić. Jeśli będziesz w Krynicy Zdroju, to na pewno udasz się do głównej pijalni wód mineralnych. Nie ma więc możliwości, abyś nie zauważył Starego Domu Zdrojowego. Ten przepiękny budynek na pewno przykuje twoją uwagę na dłużej, a dzięki temu, że w pobliżu znajdują się ławki, możesz usiąść i podziwiać najbliższe otoczenie. Naprawdę warto.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 996