Zielony szlak turystyczny: Muszyna – Wysowa-Zdrój

Adres:

Krynica-Zdrój

Zielony szlak turystyczny jest bardzo popularnym szlakiem, często uczęszczanym przez turystów. Szlak ten możemy rozpocząć od Muszyny, która jest bardzo piękną miejscowością znaną z wody mineralnej.

Z niej możemy kierować się na Złockie a następnie na Jaworzynę Krynicką, która jest jedną z największych atrakcji w regionie. Przynajmniej, jeśli chodzi o turystykę górską. Na Jaworzynie możemy odpocząć w przepięknym górskim schronisku, a także coś dobrego na pewno tutaj dostaniemy do jedzenia. Z Jaworzyny dostaniemy się do Krynicy Zdroju, gdzie na turystów czeka bardzo wiele atrakcji. Z Krynicy kierujemy się na Huzary, a z nich do przepięknej w krajobrazy wsi Mochnaczka Niżna, którą naprawdę warto zobaczyć. Dalej zielony szlak turystyczny prowadzi nas przez Lackową, czyli najwyższy szczyt polskiej strony Beskidu Niskiego. Jego wysokość to 997 metrów n. p.m. Ze szczytu Lackowa kierujemy się do Wysowej Zdrój. Jest to wieś uzdrowiskowa, bardzo atrakcyjna dla turystów. Według różnych danych jest to największa baza turystyczna Beskidu Niskiego. Warto na pewno w to miejsce się udać. Zielony szlak turystyczny jest świetnym pomysłem na wędrówkę po górach i okolicznych wartych zwiedzenia miejscowościach. Jeżeli jesteś osobą, która lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, a także uwielbia wypoczynek w formie aktywności fizycznej, jaką niewątpliwie są górskie wędrówki, to warto ten szlak wybrać. Okazuje on turystom piękno okolicznych terenów i miejscowości. Turyści przyjeżdżają w rejon Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego głównie po to, aby aktywnie wypocząć w górach. Wybierając zielony szlak turystyczny prowadzący od Muszyny, aż do Wysowej Zdrój na pewno nikt nie będzie czuł się zawiedziony. Prowadzi on przez główne punkty turystyczne, które powinien odwiedzić każdy, kto wypoczywa, bądź planuje wypoczynek w tym rejonie. Jeśli zielony szlak turystyczny przypadnie ci do gustu, to zawsze możesz skorzystać z innych szlaków, w które ten rejon jest bogaty.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1737