V Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 19 grudzień 2015 09:00 WOLNY
Adres:

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, ul. dr J. Walkowskiego 1, 32-065 Krzeszowice

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

serdecznie zapraszają do udziału w

V Przeglądzie Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego
KRZESZOWICE 2015


19 grudnia, Pałac Vauxhall, ul. dr J. Walkowskiego 1, Krzeszowice


Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy mieszkańców powiatu krakowskiego, chrzanowskiego oraz olkuskiego. W Przeglądzie mogą brać udział zespoły, grupy śpiewacze i soliści, w kategorii osób dorosłych i młodzieży. Zachęcamy szczególnie do prezentacji kolęd ludowych, gospodarskich, życzących, ponieważ jednym z ważnych celów Przeglądu jest ochrona, zachowanie i dokumentacja tych właśnie kolęd i pastorałek, charakterystycznych dla regionu krakowskiego. Ich popularyzacja ma służyć także edukacji dzieci i młodzieży.

 

Wydarzenie to jest współfinansowane przez Powiat Krakowski i Gminę Krzeszowice.

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 10 grudnia 2015!

W tym roku dodatkowo, 27 listopada 2015, o godz.15.00 w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul.Grunwaldzka4, odbędzie się po raz pierwszy seminarium zatytułowane Złoty Płużek...., poświęcone tematowi małopolskich kolęd i pastorałek. Seminarium jest organizowane przez fundację Kobieta w Regionie, a współfinansowane przez Województwo Małopolskie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, natomiast obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc (tel.600-559-490 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

 

Szczegóły dotyczące Przeglądu i seminarium znajdują się poniżej, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr. tel. 600 559 490 lub 602 726 353.


Do zobaczenia w Krzeszowicach! Zapraszamy!

 

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 874