Łagowski Park Krajobrazowy

Adres:

Łagów

Park powstał w 1985 roku w celu zachowania i ochrony walorów krajobrazowych i przyrodniczych centralnej części Pojezierza Lubuskiego, położone są w nim malownicze, pełne ryb jeziora, charakteryzujące się wydłużonym kształtem, urozmaiconą linią brzegową i znaczną głębokością. Są to m.in. jeziora: Trześniowskie – jedno z dziesięciu najgłębszych jezior w Polsce, Łagowskie, Buszno i Buszenko. Na terenie Łagowsko – Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego znajduje się najwyższe na Pojezierzu Lubuskim wzniesienie – liczący 227 m n. p. m. Bukowiec. Łagowsko – Sulęciński Park Krajobrazowy leży na terenie gmin Łagów i Sulęcin. Jego powierzchnia wynosi 4929 ha, a powierzchnia strefy ochronnej 6612 ha. Na terenie Parku istnieje sieć dobrze oznakowanych szlaków turystycznych, rowerowych i ścieżek przyrodniczych.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1067