Szlak wodny Nysą Kłodzką

Adres:

Łambinowice

Szlak wodny Nysy Kłodzkiej jest coraz częściej uczęszczanym szlakiem przez turystów, a także miłośników spływów kajakowych.

Odcinek rzeki 52 kilometrowy pokonać można w trzy dni. Rzeka jest kręta i nie jest łatwa w pokonaniu. Jednak widoki jakie można zobaczyć zachęca to skorzystania z zjazdu. Szlak wodny rozpoczynamy w miejscowości Długopole Zdrój i pierwszego dnia kończymy w Kłodzko. Następnego dnia wypływamy i zatrzymujemy się w Bardo, natomiast cały szlak kończymy trzeciego dnia przy ujściu Białej Głuchołaskiej. Odcinek Długopole Zdrój- Kłodzko jest najtrudniejszy do pokonania. Występuje tutaj mocny nurt, rzeka jest bardzo kręta i wymaga dużej uwagi. Napotkać możemy także liczne grzbiety, progi. W Długopolu Zdrój zobaczyć możemy uzdrowisko i zabytkowy kościół. W Bystrzycy Kłodzkiej zobaczymy pozostałości murów obronnych, wieżę ratuszową. W Gorzanowie zobaczymy zabytkowy kościół i pałac. Odcinek Kłodzko- Bardo jest dość łatwy. Warto zwrócić uwagę na strome, skalne brzegi, porośnięte lasami. Są to piękne widoki, które możemy podziwiać podczas zjazdu. Na rzece przygotowane również zostały progi, które urozmaicają zjazd. W Bardo warto zobaczyć zabytkowe miasteczko, oraz kościół parafialny. Ostatni odcinek Bardo- ujście Białej Głuchołaskiej jest średnio łatwy do pokonania. Występują liczne progi, oraz grzbiety. W miejscowości Kamieniec Ząbkowicki zobaczymy gotycki kościół i ruiny neogotyckiego zamku. W Paczków warto zwrócić uwagę na starówkę, a także fara obronna i mury obronne. Szlak kończymy przy ujściu Białej Głuchołaskiej do zaporowego jeziora Nyskiego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1018