Ławeczka Jana i Stanisława Cetnarskich w Łańcucie

Adres:

Plac Sobieskiego 13, 37-100 Łańcut

Ławeczka Jana i Stanisława Cetnarskich w Łańcucie to miejsce godne odwiedzenia, dlatego co roku znaleźć tam można wielu turystów z różnych stron świata.

Miejsce to jest szczególne dla tego regionu i cieszy się naprawdę dużą popularnością, więc warto na własne oczy zobaczyć tę atrakcję turystyczną w Łańcucie. Zlokalizowana jest ona przy Placu Sobieskiego, więc dojazd do niej jest naprawdę bardzo łatwy. Nie jest ona może zbyt szczególna, jeśli chodzi o symbolikę, ponieważ umiejscowione na ławeczce zostały dwie postacie. Są to bracie Cetnarscy, którzy sprawowali urząd burmistrza miasta Łańcut i cieszyli się dużym uznaniem wśród okolicznych mieszkańców. Mała liczba burmistrzów na terenie Polski może poszczycić się takim pomnikiem, dlatego jest on wyjątkowy w swojej istocie. Pomnik został zaprojektowany przez jednego z rzeźbiarzy, a obok niego zlokalizowana jest specjalna tablica informacyjna, gdzie podkreśla się zasługi braci Cetnarskich dla miasta Łańcut. Można z niej dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a więc m. in. to kiedy sprawowali oni wyżej wymieniony urząd, jak powstało miasto oraz czym zajmowali się bohaterowie przedstawieni na ławeczce. Warto wziąć na taką wycieczkę aparat fotograficzny i uwiecznić pomnik na fotografii, ponieważ dla wielu turystów jest to niesamowite przeżycie. Rzadko zdarza się przecież, aby burmistrz jakiegoś miasta miał swój pomnik. Ławeczka została odrestaurowana, dlatego prezentuje się naprawdę atrakcyjnie oraz okazale. Z tego też względu jest to jedna z największych atrakcji turystycznych tego miasta, z którą warto się zapoznać będąc w najbliższej odległości od tego miejsca. Nie jest można ona wielkich rozmiarów, za to przedstawia postacie dwóch wielkich osób, które zasłynęły dla Łańcuta swoim postępowaniem i mieszkańcy tego miasta ich doceniają.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1741