Ścieżka ekologiczno - dydaktyczna w Łańcucie

Adres:

Łańcut

Ścieżka ekologiczno - dydaktyczna w Łańcucie to jeden z najbardziej atrakcyjnych szlaków turystycznych w gminie Łańcut, dlatego jest on tak chętnie odwiedzany przez różnego rodzaju turystów.

Jak sama nazwa wskazuje na trasie tej ścieżki zlokalizowanych zostało wiele okazów przyrody, zwanych też ekologicznymi, ale jest to miejsce, w którym dużą rolę odgrywa dydaktyka i wiedza ogólna. Bardzo charakterystyczną cechą tego szlaku jest z całą pewnością to, że na trasie znaleźć można wiele informacji o tamtejszych ptakach, ale też o grzybach, które występują w tym regionie. Dzięki temu można dowiedzieć się jakie grzyby warto zbierać, a których trzeba unikać w obawie o własne zdrowie. Na ścieżce znajduje się też specjalny punkt widokowy, dzięki któremu można bez przeszkód zaobserwować okolicę Łańcuta, a więc jest to niezwykle ciekawe miejsce w którym można spędzić dłuższą chwilę. Położony jest on w malowniczej scenerii. Cały szlak nie jest zbyt wymagający, co jest dobrą wiadomością dla zainteresowanych turystów. Na ścieżce znaleźć można również śródleśną polanę oraz strumyk, gdzie można spokojnie wypocząć, pozachwycać się leśną scenerią, ciekawymi okazami przyrody oraz bogatą naturą i spokojem. Wielu turystów udaje się tam na pikniki, gdyż jest to miejsce idealnie do tego rodzaju wypraw przystosowane. Znajdują się tam też liczne oczka wodne oraz potoki, więc widać wyraźnie, że ta ścieżka jest bogata w wiele atrakcji turystycznych, które warto oczywiście przejrzeć na własne oczy w Łańcucie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1237