Muzeum Gorzelnictwa

Adres:

Kolejowa 1, 37-100 Łańcut

Telefon:

(017) 225 42 61

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Muzeum gorzelnictwa w Łańcucie to jedna z największych atrakcji turystycznych tego miasta, więc każdego roku melduje się tam naprawdę szeroka grupa turystów z różnych stron świata.

Muzeum to jest pełne eksponatów, a więc jest to miejsce bardzo wartościowe oraz historyczne, które na pewno warto odwiedzić będąc w bliskiej odległości od tego miasta. Siedziba Muzeum mieści się w stylowym, klasycystycznym dworku, który dodaje mu estetyki oraz piękna. W Łańcucie z powodzeniem działa fabryka wódek, której historię oraz pracę codzienną można dostrzec właśnie na kartach Muzeum Gorzelnictwa. Nic dziwnego, że to właśnie do tego miejsca turyści chętnie planują podróże, gdyż fabryka wódek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych fabryk w całym regionie. Można tam odnaleźć różnego rodzaju dokumenty, stare fotografie, akcesoria, dyplomy, czy też nawet etykiety i butelki po dawnych alkoholach. Jak widać wyraźnie w tym muzeum nie da się zanudzić i każdy turysta powinien tam znaleźć ciekawe dla siebie zajęcie. Zwiedzanie muzeum jest wartościowe w obecności przewodnika, który może rozwinąć wątek poszczególnych eksponatów i przybliżyć je zwiedzającym, na czym można zyskać pod kątem edukacyjnym. Muzeum Gorzelnictwa z zewnątrz prezentuje się naprawdę okazale, jest ono bogato zdobione, a w oknach znajdują się specjalne witraże, dlatego też warto odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu, czego nikt nie powinien pożałować. Znajduje się tam też księga specjalnych gości, którzy odwiedzili to muzeum, a jest ona wypełniona znamienitymi nazwiskami, z czym można się oczywiście bez problemów zapoznać. Zabytek ten jest polecany osobom, które chcą się dowiedzieć jak produkowana jest wódka i jakie akcesoria są ku temu wykorzystywane, a oprócz tego można się też dowiedzieć jak wyglądały stare butelki i etykiety.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1246