Szlak turystyczny im Płk. Lisa - Kuli

Adres:

Łańcut

Szlak turystyczny im Płk. Lisa – Kuli w Łańcucie to jeden z najczęściej odwiedzanych szlaków turystycznych w tym regionie, na którego trasie można zobaczyć wiele ciekawych okazów przyrody oraz atrakcji turystycznych.

Opis szlaku jest bardzo precyzyjny, ponieważ oznaczono w nim dokładny czas przejścia do kolejnego odcinka, dzięki czemu turysta zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu zajmie mu piesza wycieczka. Szlak nie jest wymagający, a upamiętnia legendarnego pułkownika, dlatego tak wielu turystów decyduje się na jego przejście. Szlak prowadzi przez wiele pomników przyrody oraz zabytkowych budowli. Można tam znaleźć też budowle ściśle związane z kulturą Łańcuta oraz jego historią. Dowiedzieć można się też wielu ciekawych informacji na temat pułkownika, dlatego warto czytać umiejscowione na szlaku tablice informacyjne, co może okazać się kluczem do sukcesu. W ten sposób można poszerzyć przede wszystkim własną wiedzę historyczną, o co należy zadbać w pierwszej kolejności. Warto na taką wycieczkę zabrać również dzieci, ponieważ wiele odcinków szlaku jest łatwych do przejścia, a co za tym idzie mogą tylko na tym skorzystać, co może im się przydać przede wszystkim w szkole. Miejsce to jest całkowicie bezpieczne dla turystów, więc nie ma nic dziwnego w tym, że jest tak chętnie odwiedzane nawet przez zagranicznych gości, których do Łańcuta przyjeżdża wielu. Na trasie znajduje się też bardzo charakterystyczna wieża telewizyjna, jest to jeden z najwyższych punktów w tej gminie, który warto zobaczyć z bliska.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1234