Trasa Rowerowa: Szlakiem kraczkowskich kapliczek i krzyży

Adres:

Łańcut

Trasa Rowerowa - Szlakiem kraczkowskich kapliczek i krzyży: Grunwald - Wzgórze Magdalenka - Cierpisz – Grunwald to trasa licząca sobie 15, 5 kilometra, a więc nie jest to zbyt wymagający odcinek dla żadnego turysty.

Na trasie zlokalizowanych jest jednak wiele ciekawych miejscowości oraz zabytków, które warto zobaczyć i uwiecznić je na fotografiach, aby mieć pamiątkę z gminy Łańcut. Szlak rowerowy podzielony jest na 4 specjalne odcinki, każdy różni się skalą trudności, więc na taką wyprawę warto się dobrze przygotować, choć nie powinna ona zająć zainteresowanym zbyt dużo czasu. Na trasie nie brakuje jednak zjazdów oraz podjazdów, więc trzeba posiadać umiejętności techniczne i odpowiednie wyposażenie bezpieczeństwa, aby czuć się na rowerze pewnie i komfortowo. Na ścieżce rowerowej znajduje się aż 20 kapliczek, a także 4 krzyże i wiele cennych okazów przyrody, takich jak stare dęby. Nie braknie również miejsca na inne budowle sakralne, w tym stary kościółek, ale też można obejrzeć z bliska wiele gospodarstw agroturystycznych, czy też nawet ośrodek kultury. Jak widać wyraźnie podróżując rowerem po tej trasie można poszerzyć momentalnie swoją wiedzę o gminie Łańcut, dlatego warto zdecydować się na taką wycieczkę będąc w tym mieście na wakacjach. Rowery można bez problemów wypożyczyć już na miejscu. Na trasie znajduje się też specjalny punkt widokowy, z którego można podziwiać okolicę Łańcuta, z czego korzysta wielu turystów, gdzie można również romantycznie spędzić czas z ukochaną osobą.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1305