Zamek w Łańcucie

Wstęp:

Płatny (wolny w poniedziałki)

Adres:

ul. Zamkowa 1, 37-100 Łańcut

Telefon:

17 225 20 08

Muzeum – Zamek w Łańcucie to jak sama nazwa wskazuje połączenie zamku oraz działającego w nim muzeum.

Jest to zdecydowanie jedna z największych atrakcji turystycznych w Łańcucie. Dawniej mieściła się tutaj rezydencja magnacka, a zamek powstał w XVII wieku, ale nadal utrzymuje się w dobrym stanie, a to za sprawą działającego tam muzeum, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów. W zamku działało kilka najważniejszych sal, które były najbardziej charakterystycznymi jego elementami, a wśród których można wyróżnić: salę balową, jadalnię, salę kolumnową, teatr oraz galerię rzeźb. Obecnie sale te przekształcono z powodzeniem na muzeum, które jest bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez turystów polskich, jak i zagranicznych. W skład muzeum wchodzą: dział wnętrz, pojazdów konnych, konserwacji parku, sztuki cerkiewnej, historii miasta i regionu oraz biblioteka połączona z archiwum. Jak widać wyraźnie ciekawie można tam spędzić swój wolny czas, więc nikogo nie powinno dziwić to, że turyści tak chętnie zjawiają się w Łańcucie. Muzeum to jest zadbane, a jego kolekcja cały czas się poszerza. Jak zostało wyżej wspomniane można tam zobaczyć m. in. pojazdy konne z dawnych lat, które były używane na co dzień, ale też w licznych zawodach. Znajdują się tam także eksponaty sakralne budowli z dalekiej przeszłości, więc każdy powinien znaleźć coś optymalnego dla siebie, czym zajmie wolny czas. Zamek ten jest bardzo wartościowy, dlatego jest tak popularny na całym świecie. Można zauważyć tam również różnego rodzaju akcesoria związane z pojazdami konnymi i sztuką cerkiewną. Całe zwiedzanie odbywa się w obecności przewodnika, który opowiada po kolei o wszystkich eksponatach, które się tam znajdują. Jest to więc idealny pomysł na wycieczkę edukacyjno-historyczną, która zyska uznanie w oczach wielu turystów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1026