Plaża nad jeziorem czorsztyńskim

Adres:

Łapsze Niżne

Plaża nad jeziorem czorsztyńskim, znajduje się jak sama nazwa wskazuje nad jeziorem, które jest jeziorem zalewowym, stworzonym za pomocą zapory wodnej zbudowanej na rzece Dunajec.

Jezioro samo w sobie jest atrakcją turystyczną, ze względu na swój charakter turystyczno - użytkowy. Jedyną plażą nad jeziorem, która jest oficjalnie oddana do użytku jest Plaża nad jeziorem czorsztyńskim o nazwie Zamajerz. Plaża jest strzeżona, więc z chęcią odwiedzają ja rodziny z dziećmi. Ma wyznaczone miejsce w wodzie dla najmłodszych dzieci. Plaża jest piaszczysta, czyli taka na jakiej turyści najchętniej chcą się wylegiwać. Przy plaży znajdują się domki letniskowe, pole namiotowe, baza noclegowa, bary, grill, wypożyczalnie sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej oraz wiele innych przydatnych miejsc. Oprócz tego niedaleko kąpieliska znajduje się rozległy parking i toalety. Z plaży rozpościera się wprost nieziemski widok na góry. Plażowanie w takim krajobrazie powoduje, że odpoczynek jest zdecydowanie bardziej efektywny. Mikroklimat w okolicach jeziora również sprzyja dobremu samopoczuciu. Bowiem temperatura powietrza wokół jeziora jest średnio o pięć stopni wyższa, a dobowe wahania temperatur są niewielkie, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo złapania przeziębienia. Z plaży widać również zamek, który wraz z widokiem gór, powoduje niezapomniane wrażenia estetyczne. Plaża jest strzeżona, jako jedyna nad jeziorem czorsztyńskim. Więc warto udać się z dziećmi właśnie na tą plażę, jeśli chcemy czuć się bezpieczne. Dno jeziora również jest piaszczyste, przynajmniej w miejscu kąpieliska i wolne od wodorostów, które przeszkadzają w pływaniu. Warto poświęcić parę dni na pobyt nad jeziorem czorsztyńskim i odpoczynek na plaży Zamajerz. Jest to doskonały relaks dla całej rodziny, bez względu na to, czy ktoś lubi leniuchować na plaży, pływać w jeziorze czy uprawiać sporty wodne. Każdy znajdzie coś dla siebie, a warunki klimatyczne i przyrodnicze pozwolą nam odpocząć i zrelaksować się tak jak tego oczekujemy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1280