Trasa kajakowa Niedzica w górę Dunajca

Adres:

Niedzica

Łapsze Niżne to gmina położona w Małopolsce. Słynie nie tylko ze swoich przepięknych górskich krajobrazów, ale też z istniejących tam od średniowiecza stawów rybnych.

W tym rejonie rozwinięta jest oczywiście turystyka. Na odwiedzających tamte tereny czekają atrakcje turystyczne, które wiążą się głównie ze zwiedzaniem zabytków i przepięknych miejsc położonych na górskich szlakach. Tereny Łapszy Niżnych można zwiedzać na wiele sposób. Dostępne są trasy piesze, rowerowe, jeździeckie oraz wodne. Do tych ostatnich należy trasa kajakowa Niedzica w górę Dunajca. Jak sama nazwa wskazuje trasa ta rozpoczyna się w Niedzicy na Polanie sosny, która zimą zamienia się de facto w miejsce odwiedzane przez narciarzy, ponieważ znajduje się tam wyciąg narciarski. Trasa wiedzie w górę Dunajca, a podczas niej można nacieszyć oczy widokiem pięknych gór. Spływy kajakowe Dunajcem są zdecydowanie tą atrakcją z, której muszą skorzystać wszyscy miłośnicy sportów wodnych. Oprócz nieziemskich krajobrazów, Dunajec miejscami jest wartki na tyle, że spływ zamienia się w dosyć ekspresyjną przygodę. Wrażenia są niezapomniane. Kajaki można wypożyczyć oczywiście w wypożyczalniach lub co jest zdecydowanie bezpieczniejsze zapisać się do wycieczki, która jest zorganizowana. Przewodnik zna trasę na tyle, że nawet najmniej doświadczonym uczestnikom pozwoli w spokojny i bezpieczny, a także przyjemny sposób pokonać trasę kajakową Niedzica w górę Dunajca. Trasa ta nie jest niebezpieczna i szczególnie trudna więc polecana jest nawet dla niedoświadczonych kajakarzy. Jednak jak zawsze należy pamiętać o tym żeby zachowywać zasady bezpieczeństwa i słuchać tego co mówi do nas przewodnik, tak żeby spływ kajakowy mógł być bezpieczny i przyjemny. Przecież atrakcja nie jest po to, żeby spowodować niepotrzebny stres. Warto korzystać z tego typu atrakcji ponieważ jest to nietypowe spędzenie czasu wolnego i nietypowy sposób zwiedzania i tak atrakcyjnych terenów. Wszyscy lubiący aktywny wypoczynek, powinni skorzystać z tej możliwości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1204