Trasa rowerowa Pętla Spiska

Adres:

Łapsze Niżne

Tereny gminy Łapsze Niżne zwiedzać można na wiele sposobów. Jednym z nich są wycieczki rowerowe.

Główna trasa rowerowa jaka znajduje się na tych terenach to tak zwana Trasa rowerowa Pętla Spiska. Jest to szlak rowerowy, który rozpoczyna się w Kacwinie i tam też ma swój koniec. Trasa rowerowa Pętla Spiska jest główną trasą, jednak jest możliwość zmiany kierunku na krótsze trasy, w kilku miejscach Pętli Spiskiej. Główna trasa z Kacwina prowadzi do granicy ze Słowacją, gdzie można można podziwiać wodospad na potoku Kacwinianka. Stamtąd trasa rowerowa prowadzi przez Wielką Frakową, do Małej Frankowej, a stamtąd do Osturni, wsi po stronie Słowackiej. Z Osturni trasa prowadzi znowu do Polski, do wsi Łapszanka, która znajduje się po drugiej stronie Przełęczy nad Łapszanką. Tutaj warto zatrzymać się na chwilę, żeby móc z tarasu widokowego zobaczyć panoramę Tatr, widoki są niezapomniane. Następnym punktem trasy jest Pawlikowy Wierch, a kolejnym Kusnierzów Wierch. Są to dwa wysoko położone punkty na trasie. Jednak dostanie się na szczyt pozwala nacieszyć oczy niezapomnianymi widokami. Kolejnym przystankiem na trasie rowerowej jest Grandeus. W tym miejscu oprócz niezapomnianych widoków, można też posilić się tym, co przygotuje się na grillu. Grillowanie w otoczeniu tak pięknych krajobrazów, jest czymś, co z pewnością pozostaje w pamięci na długo. Stamtąd trasa wiedzie do Dursztyna, jest to podhalańska wieś, która powstała około szesnastego wieku. Obecnie można się tam zaopatrzyć w miejscowe specjały, czyli oscypki, bundz i ser owczy. Z Dursztyna trasa rowerowa wiedzie do Łapszy Niżnych, tam kieruje się w stronę Barwinkowej Góry, a stamtąd prowadzi przez lasy na Cisówkę. Cisówka jest miejscem z, którego można oglądać przepiękną panoramę Zamku Dunajec i Zamku w Czorsztynie. Wspaniałym widokiem, jest także jezioro Czorsztyńskie, które się pomiędzy nimi znajduje. Kolejne punkty na trasie rowerowej, to Zamek w Nidzicy, sama Nidzica z, której trasa wiedzie już ku końcowi, do Kacwina.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3438