Śladami wschodnio-słowiańskiej tradycji cerkiewnej na Polesiu Lubelskim

Adres:

Łęczna

Polska to cudowny kraj. Wiemy o tym już nie tylko my, ale także mnóstwo naszych przyjaciół a zza granicy, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do Polski, by poznać jej historię oraz kulturę.

Nasz kraj oferuje zwiedzającym mnóstwo atrakcji turystycznych, a niektóre z nich maja wręcz światowe znaczenie. Stare budynki, kościoły, stare miasta, galerie, muzea, wystawy... To wszystko sprawia, że Polska jest jednym z najbardziej turystycznych państw w Europie. Przyczyniło się do tego również zróżnicowanie etniczne, kulturowe i religijne naszego kraju, które w przeszłości było czymś naturalnym. Choć dziś, w czasach, w których głosi się oburzające hasła "Polska, dla Polaków", zróżnicowanie to jest znacznie mniejsze, to kultura dawnych jednostek zamieszkujących te tereny po części w nas została. Możemy widzieć przejawy tego zróżnicowania w różnych aspektach, i tak jednym z nich z pewnością będzie trasa rowerowa "Śladami wschodnio-słowiańskiej tradycji cerkiewnej na Polesiu Lubelskim". Trasa ta ciągnie się od Puchaczowa do Horostyty i przebiega przez gminy: Puchaczów, Wyryki, Sosnowica, Stary Brus i Ludwin. Wzdłuż tej trasy możemy podziwiać dwie murowane cerkwie, dwie drewniane, kilka prawosławnych cmentarzy, a także starorobrzędowców, Na trasie zobaczymy też kościół rzymskokatolicki z parafialnym cmentarzem i oficynę dworską, która ściśle związana jest z postacią Tadeusza Kościuszki. Jeśli więc nie masz planów na spędzenie wolnego czasu, wybierz się na trasę "Śladami wschodnio-słowiańskiej tradycji cerkiewnej na Polesiu Lubelskim".

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1391