Czerwony szlak rowerowy przez Wyżynę Lubelską i Polesie Lubelskie

Adres:

Łęczna

Z pewnością każdy jest przekonany o tym, iż Polska to piękny, cudowny i bogaty w walory turystyczne kraj.

Zarówno Polacy, jak i ludzie z zza granicy coraz chętniej spędzają tu swój czas wolny. Polska ma niesamowity klimat, którego nie ma w żadnym innym miejscu na świecie. Nic więc dziwnego, że w okresie wakacyjnym zaczyna brakować miejsc w hotelach i schroniskach. Szczególnie pięknym regionem Polski jest Lubelszczyzna. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie oferują turystom mnóstwo atrakcji, którym trudno się oprzeć. Zabytki, muzea, galerie, wystawy, starówki, rezerwaty przyrody... To wszystko uwielbiane jest przez liczne rzesze turystów przybywających tu ze swoimi rodzinami oraz przyjaciółmi. W ostatnich czasach bardzo modnym stał się turystyka rowerowa. Zarówno na Lubelszczyźnie, jak i w całym kraju powstało wiele dobrze oznakowanych tras rowerowych, które pozwalają na połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem przeróżnych miejsc. Jedną z najciekawszych tras na Lubelszczyźnie, jest ulokowany w gminie Łęczna " Szlak przez Wyżynę Lubelską i Polesie Lubelskie". Trasa tego szlaku prowadzi z Lublina do Woli Uhruskiej nad Bugiem i jest oznakowana kolorem czerwonym. Jadąc tą trasą miniemy takie miejscowości jak Charlęż - Zawieprzyce - Ziółków - Łęczna - Turowola - Puchaczów - Bogdanka - Kaniwola - Ostrówek - Czarny Las. Z pewnością zachwyci nas także ulokowana na trasie Dolina Dinozaurów oraz Zespół Dworsko-Pałacowy Podzamcze. Z pewnością warto ruszyć w podróż tą trasą i poczuć niesamowity klimat Lubelszczyzny.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1240