Szlak pieszy - Z Roztocza Zachodniego na Polesie Lubelskie

Adres:

Łęczna

Polska jest krajem, którym zachwycają się już nie tylko rodacy, ale również nasi przyjaciele z zza granicy.

Po wielu latach wojen i konfliktów została doceniona jako ośrodek kulturalno-turystyczny. W okresie wakacyjnym hotele i schroniska pękają w szwach, gdyż każdy chce zobaczyć skrawek naszej historii i kultury. Wycieczki z całego świata nadjeżdżają do Polski, bowiem istnieje wiele chętnych na dokładne poznanie naszego narodu. Wspaniałe stare kościoły, monumentalne zamki, pałace, pomniki, galerie, muzea, wystawy, a także morze, góry, jeziora, szlaki piesze i rowerowe... Polska jest w stanie zaoferować zwiedzającym naprawdę multum atrakcji. Szczególnie wiele znajduje się na Lubelszczyźnie ulokowanej na wschodzie Polski. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie bogate są w przeróżne atrakcje i z miłą chęcią przyjmują turystów, którzy pragną je zobaczyć. W ostatnich czasach bardzo modna stała się turystyka piesza, a w Polsce powstało wiele nowych szlaków, łączących miejsca godne zobaczenia przez turystów. Wiele takich szlaków znajduje się również na Lubelszczyźnie. Jeden z nich to "Z Roztocza Zachodniego na Polesie Lubelskie" ulokowany w gminie Łęczna. Rozpoczyna się od w Szastarce, skąd przez przepiękny i zabytkowy Lublin biegnie do Kaniwoli. Oznaczony jest on kolorem żółtym. Wzdłuż tej trasy przechodzi się przez takie miejscowości jak: Trębaczów - Łęczna - Kol. Turowola - Puchaczów - Dratów - Kobyłki - Kaniwola. Z pewnością warto w wolnym czasie wybrać się w tą trasę by pooddychać czystym powietrzem i popodziwiać uroki Lubelszczyzny.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 851