Szlak renesansu lubelskiego w gminie Łęczna

Adres:

Łęczna

Z pewnością nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Polska jest jednym z najpiękniejszych zakątków na świecie.

Wiedzą o tym nie tylko nasi rodacy, ale także goście z zza granicy, którzy coraz chętniej odwiedzają nasz kraj, aby jak najlepiej go poznać. Bowiem nasza historia, choć bolesna jest również bardzo interesująca, a co za tym idzie w Polsce turyści mogą podziwiać wiele zabytków z nią związanych. Zabytki nie są jednak jedyną atrakcją naszego kraju. Znajduje się tu także mnóstwo muzeów, galerii, wystaw i innych atrakcji turystycznych. Szczególnie piękna jest Lubelszczyzna. To właśnie tu znajduje się Szlak Renesansu Lubelskiego. Został on stworzony w maju 2013 roku przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Organizacja ta miała na celu promocję renesansu lubelskiego, a także dziedzictwa architektury tego regionu. Na szlaku tym możemy znaleźć 42 obiekty, głównie sakralne wybudowane w stylu renesansowym. Szczególnie pięknym odcinkiem jest ten znajdujący się w gminie Łęczna. To tu możemy podziwiać zabytkowy kościół świętej Marii Magdaleny, który został wybudowany w latach 1618-1631 w stylu późnego renesansu. Powstał on z fundacji niejakiego Adama Noskowskiego, a wybudował go Jan Wolff. Wokół tego kościoła możemy podziwiać także inne obiekty. Są nimi między innymi: dzwonnica przykościelna, budynek dawnej plebanii, mansjonaria, cmentarz oraz ogrodzenie. Jeśli więc nie masz planów na wypoczynek, wybierz się na Szlak Renesansu Lubelskiego, a z pewnością będziesz zadowolony.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1258