Trasa " Daleko od Szosy"

Adres:

Łęczna

Jeśli kochamy podróżować z pewnością doszliśmy już do wniosku, iż Polska jest naprawdę przepięknym i niezwykle różnorodnym krajem.

Aby dobrze spędzić wolny czas, wcale nie musimy wyjeżdżać poza jej granice. Wszystko mamy tu, na miejscu. Wspaniałe góry, morze, jeziora, zabytki, muzea, galerie, szlaki piesze i trasy rowerowe. Z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubisz aktywność fizyczną, dobrym pomysłem będzie połączenie jej ze zwiedzaniem naszego pięknego kraju. Jazda na rowerze może być bowiem niesamowitą formą zwiedzania i poznawania. W województwie lubelskim gminie Łęczna istnieje trasa "Daleko od szosy", która tak naprawdę jest połączeniem pięciu tras rowerowych. Wszystkie z nich są świetnie oznakowane, a także zaopatrzone w tablice z mapami danych tras oraz innymi informacjami krajoznawczymi. Warto wybrać się w taką podróż rowerową i pooddychać świeżym powietrzem. Na trasach spotkamy wiele niesamowitych atrakcji. Będą nimi między innymi: synagoga i kościół renesansowy w Łęcznej, kościół barokowy w Kijanach, kościół pounicki w Cycowie, zespół parkowo-dworski w Łańcuchowie, cerkiew prawosławna w Dratowie, zespół pałacowo-parkowy w Zawieprzycach, kopiec-mogiła Powstańców Styczniowych w Klarowie, grobowiec neolityczny w Nadrybie, projektowany rezerwat wodno-torfowiskowy w Białce, rezerwat przyrody „Jezioro Brzeziczno" i wiele innych ciekawych atrakcji. Z pewnością warto więc przyjechać tu w wolnym czasie i dać się zachwycić niesamowitemu charakterowi Lubelszczyzny.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 935