Zespół dworsko parkowy na Podzamczu

Adres:

Łęczna

Łęczna jest miastem położonym w województwie Lubelskim, w powiecie łęczyckim.

Miasto jest siedzibą władz powiatowych, gminnych i miejskich. Liczba mieszkańców miasta wynosi niespełna dwadzieścia cztery tysiące osób. Pierwsze wzmianki o Łęcznej pochodzą z trzynastego wieku. Jednak początkowo Łęczna funkcjonowała jako wieś, dopiero w piętnastym wieku ówczesny właściciel uzyskał prawa miejski od Kazimierza Jagiellończyka. Od tego momentu Łęczna zaczęła rozwijać się jako miasto. Obecnie cała gmina Łęczna jest chętnie odwiedzana przez turystów. Powodem takiego stanu rzeczy, są warunki przyrodnicze, które są bardzo zróżnicowane. Zróżnicowanie to spowodowane jest tym, że tereny gminy przecinają dwie rzeki, które dzielą gminę na trzy rejony klimatyczne. Drugim elementem przyciągającym turystów do Łęcznej są zabytki. Jednym z nich jest Zespół dworsko-parkowy na Podzamczu. Na Zespół dworsko-parkowy na Podzamczu w Łęcznej składają się zamek, dziewiętnastowieczny dwór, spichlerz, oficyna i pomniki przyrody. Zespół dworsko-parkowy na Podzamczu założony został w siedemnastym wieku. Obecnie teren ten zajmuje osiem hektarów i znajduje się na nim około dwóch tysięcy drzew. W parku znajdują się na przykład lipy, które mają około dwustu lat. Cały zespół dworsko-parkowy na Podzamczu wpisany jest do rejestru zabytków. Jest to doskonałe miejsce na rodzinny spacer. Sama przyroda przyciąga turystów, którzy są spragnieni spokoju i ciszy. Dodatkową atrakcją są z pewnością zabytki takie jak zamek, czy dworek, a także zabudowania gospodarskie z dziewiętnastego wieku. Zespół dworsko-parkowy na Podzamczu w Łęcznej jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków, które są jednymi z najstarszych i rzadko spotykanych zabytków w Polsce. Warto więc wybrać się na spacer po parkowych ścieżkach, które tak mocno przyciągają swoją historią.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2270