Szlak rowerowy "Góry Słonne"

Adres:

Lesko

Szlak rowerowy "Góry Słonne" to świetna propozycja dla wszystkich osób, które cenią sobie sportowy tryb życia i bardzo często udają się na przejażdżki rowerowe.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że ten szlak jest jednak dość wymagający, ponieważ liczy sobie aż 54 kilometry i parę godzin trzeba przeznaczyć na jego pokonanie. Trasa rozpoczyna się w miejscowości Lesko i tam też ma swoje zakończenie, jednak po drodze można zwiedzić wiele innych miejscowości, takich jak: Łukawica, Załuż, Tyrawa Włoska, Wańkowa oraz Uherce Mineralne. Jest to szlak, który przebiega wokół Gór Słonnych, a więc towarzyszy mu malownicza, górska sceneria. Warto wybrać się na taką wycieczkę rowerową, bo po drodze mija się również wiele ciekawych i rzadko spotykanych okazów przyrody. Największą atrakcją tego szlaku są 4, 5 kilometrowe serpentyny, którymi jedzie się w Górach Słonnych. Jest to niesamowite przeżycie, dające wspomnienia na długie lata. Oprócz tego można się tutaj zachwycić piękną panoramą na połoniny bieszczadzkie. Po drodze zainteresowane osoby mogą odwiedzić rezerwat przyrody "Góra Sobień", gdzie oprócz okazów przyrody znajdują się ruiny zamku Kmitów, a także bardzo ciekawa ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza. Z kolei w Tyrawie Włoskiej do odwiedzenia możliwa jest galeria rzeźb o wdzięcznej nazwie "Quo Vadis". Widać wyraźnie, że wybierając się na ten szlak rowerowy nikt nie będzie się nudził, dlatego cieszy się on coraz większą popularnością. Największą trudnością na trasie jest podjazd o długości 3 kilometrów pod miejscowość Glinne.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1210